Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz hogy a terhesvitaminoktól...

Igaz hogy a terhesvitaminoktól nagyobbak a babák? Ti meddig szedtétek? Naponta? Mekkorra lett? Hogy érhetném el hogy ne legyen nagy, mert nagyon kicsi a csípőm?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Én végig szedtem minden nap és 3100 gr-al született időre a lányom.
2014. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én végig szedtem, minden nap, mégis csak 3000g-mal született a babám, pedig még túl is vittem pá nappal.


Nem a sok vitamintól lesz nagy szerintem.

2014. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Az első gyerekemnél Femibiont szedtem, 3450 g volt, a második alatt Gravidát 3550 grammal született. Végig szedtem, de nem minden nap. Kb kétnaponta.
2014. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En egy szemet se szedtem be 4400 grammos lett a kisfiam. Ez a genetikatol fugg.
2014. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. Lányom 37.hétre 3700 grammal született vitamin nélkül 2. Fiam a kiírt napon született 3500 grammal szintén vitamin nélkül. 3. Lányom 3600 grammal született 37. hétre Femibiol vitamint szedtem+ MagneB6-ot napi szinten. Mind 3 terhességem alatt rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, és tejterméket ettem, mert ezt kívántam.
2014. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teherbeesés elött elkezdtem szedni,41.héten született a Nagyfiam 3,6kg-mal. Én se híztam sokat (9kg)
2014. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, én nem szedtem vitamint, csak folsavat és vasat, mégis 4000gr-mal született a lányom. Igaz, a 41. hétig hordtam... :)
2014. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is genetika függő, nem vitamin függő!

A környezetemben (nagyjából velünk egy időben) 4 baba született. Mind végig szedték, naponta a terhesvitamint és mind kisebb súllyal születtek, mint az én lányom. 3300 g volt a legnagyobb baba, a legkisebb 2600 g!

Ezzel szemben én csak 2 naponta szedtem, a 36. hétig (heti 3 szemet kb), mikor hogy sikerült :) mégis 4150 g lett a lányom.

Szóval emiatt nem kell aggódni, nem ezen fog múlni!

2014. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

én olyanról még nem hallottam, hogy valakinek a terhes vitamin miatt lett nagy babája.

olyanról viszont igen, aki nem szedett vitamint és hiába evett zöldségeket éjjel nappal, elvetélt. Sőt olyat is, akinek teherbe esni se sikerült, elkezdte szedni a vitamint és rögtön bekapta a legyet. Te döntesz :) Szerintem szedd, első trimeszterben kötelező, akkor fejlődik ki a baba összes szerve. Utána elég 2-3 naponta.

2014. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hogy érhetném el hogy ne legyen nagy, mert nagyon kicsi a csípőm?"

Nem akarlak megbántani, de ez most komoly?

Örülj neki, hogy szépen növekszik. Konkrétan én magasról teszek arra, hogy keskeny a csípőm, mert terhes vagyok. A baba mindenképp ki fog jönni normál úton, vagy császárral. Vagy az elhízás miatt aggódsz? Majd leadod. A fix csontozat óriási tévhit. A súly gyarapodásával szélesedik a medence, csípő, és minden, mert úgy képez a test stabil vázat. Ha kisebb a felesleg rajtad, akkor pedig keskenyedik a csípő és a többi is. Nyilván ez nem arra értendő aki versenyszerűen sportol.

Szóval, pont ne a csípőd miatt aggódj, ha terhes vagy.

2014. jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!