Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól foglalkozik "komolyan...

Mikortól foglalkozik "komolyan" az orvos a farfekvéssel? Azaz mikor beszéli meg a szülőkkel mi lesz a teendő?

Figyelt kérdés

sziasztok! tudom, hogy a babám akár az utolsó pillanatban is fejjel lefelé fordulhat, csak hát ez is érdekel :)

olvastam, hogy praktikákkal lehet ösztönözni a fordulásra ( [link] és van, hogy az orvos, szülésznő készteti arra a babát. egyátalán mitől függ, hogy farral szül valaki, vagy császározzák?

én holnap töltöm a 35. hetet, még faros a kicsi, a dokim mást nem mondott ezzel kapcsolatban.

Mit gondoltok ezekről a témákról? Esetleg mi a személyes tapasztalatotok?

Köszi a válaszokat előre is!


2009. nov. 29. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, mivel nem szeretnék kockáztatni egy faros szüléssel, inkább akkor már a császár.
2009. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hello!

9 hete szültem császárral. Nekem végig faros volt, úgyhogy az elejétől fogva mondták, hogy császármetszés lesz. Nekem semmilyen praktika nem vált be, hogy megforduljon. Mivel első baba, a doki 2 nappal a kiírt előtt befektetett, hogy ha valami probléma van, akkor rögtön tudjanak lépni. A kiírt napon este született meg a fiam, de úgy, hogy a végére már nem elég, hogy faros lett, lábtartással tetézte, ami annyit jelent, hogy a dokik a sarkát fogdosták (talpraesett gyerek akart lenni).

A doki azt mondta, hogy ha csak simán faros lenne, akkor megkísérelnék a sima szülést, bár első babánál nem szokták, csak esetleg többedszer szülő nőknél, mert ők már jobban tágulnak, de így esély sincs rá, mert a méhnyak rászorulhat a nyakára.

Beszéld meg a dokival, nyugodtan kérdezd meg, hogy ott, ahol szülni fogsz, mi a szokás, mert ahol én szültem, ott már nem nagyon szoktak rásegíteni, hogy megforduljon. Inkább a "biztos" császár, mint hogy kockáztassanak egy esetleges oxigénhiányt. Utolsó percben is megfordulhat, engem végig bíztattak az ultrahangosok, de mégsem akart. Ma már nem bánom. Viszont jobb volt így, hogy tudtam, hogy műtét lesz a vége, mert lelkileg fel tudtam készülni és ez sokat számított.

2009. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha van még valakinek tapasztalata, szívesen várom!

igyekszem pozitívan gondolkodni, várom a fordulást :) de szeretnék felkészülni minden eshetőségre...

2009. nov. 29. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 28 hetes Uh-n merült fel először a császár lehetősége. A doki elküldött kivizsgálásra, ami a műtét miatt kellett. Teljes vérkép, EKG és altatóorvoshoz kellett menni. Konkrétan nem volt szó császárról, de a szükséges előkészületeket megtettük.

Mivel 42 hetesen is csak 1 ujjnyira voltam nyitva, a babám sem fordult be, nagy is volt, és az oxitocin sem hatott, így lett császár.

Még valami. Nekem az orvos azt mondta, hogy ne kísérletezzek különféle praktikákkal a megfordításra, mert az esetek nagy többségében oka van annak, hogy a baba rosszul fekszik.

2009. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! úgy látszik, orvosa is válogatja :)

remélem, megfordul a kiscsaj...

2009. nov. 30. 09:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem faros volt, első baba, nem kellett megbeszélni semmit, mivel praktikázni felesleges.

38 hetesen indult meg a szülés, simán megszültem.

A dokitól függ leginkább tapasztalatom szerint, hogy sima, vagy császár, mert manapság divat császározni a faros babákat. Ha a doki normális és nincs más extra, akkor hagyja simán megszületni a babát.

2009. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem kockázatosabbnak tűnik, ha farosan születik, főleg, ha nagy baba. Mi még nem beszéltünk erről a dokimmal, remélem nem császár ellenes.

30 hetes

2009. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 24. héten mondta, hogy még mindig faros a baba, tehát 60% esélyem van a császárra. 30-32. héten, ha még mindig faros akkor már 80% az esély rá. De persze az utolsó pillanatban is megfordulhat. De ha mégsem teszi meg, akkor marad a császár.
2009. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Képzeljétek Csajok, megfordult!!!

Tegnap hajnalban éreztem, hogy iszonyúan kapálózik, (majdnem hánytam) és az ultrahangon utána már lenn volt a feje!!! remélem, úgy is marad!

Mindenkinek jó egészséget!!!

2009. dec. 1. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!