Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima rosszkedv vagy depresszió?

Sima rosszkedv vagy depresszió?

Figyelt kérdés
31. hétben járok.Tudom, hogy szerencsés vagyok. Van egy férjem, aki szeret és akit szeretek, családom stb. A héten kezdtem meg a táppénzt, eddig dolgoztam. A baba nagyon hamar megfogant. Igaz nem terveztük, de ha már jönni akart,hát örültünk. Illetve én már az elején is bepánikoltam attól,hogy mostantól minden megváltozik. Aztán jobb lett a helyzet és most újra kezdődik. Tetézi vagy kiváltja ezt, hogy két hétig iszonyúan fájt a medencém, menni alig bírtam. Most pedig ( illetve nem most,hanem már hetek óta) a kialvatlanság. Hajnal egykor zártam le a tv-t, azóta semmi alvás. És ez így megy. Félek a szüléstől, félek, hogy hogyan gondoskodom majd egy tehetetlen emberkéről, félek,hogy baja lesz a babának vagy én patkolok el. Olvasom a boldog babavárókat és irigykedem. Még ahhoz sincs kedvem, hogy beszerezzem a dolgokat amik kellenek kórházba pl. Olvasom, hogy mások meg már mindennel készen vannak... Engem pedig nem hoz lázba, hogy folyton babadolgokkal foglalkozzam. Szar embernek érzem magam, mert néha úgy érzem, hogy korai volt ez a terhesség ( bár 31 éves vagyok ) Úgy érzem élnünk kellett volna még a férjemmel kettesben, merthogy ennek most már lőttek. Ezektől a gondolatoktól viszont lelkiismeret furdalásom van, mert nem akarom, hogy a babának baja legyen. Mit érezhet, ő hogy én sírok és ilyeneket gondolok? Hiszen nem ő kérte hogy megfoganjon... Milyen anyja leszek így?! Amikor más a fél karját adná, hogy a helyemben legyen, akkor én miért vagyok képtelen felszabadultan és gondtalanul várni a babámat?! Tudom hosszú lett és köszönöm ha olvasod!
2014. jan. 5. 06:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Idő kell ahhoz,hogy az ember felkészüljön az anyaságra. Az is elképzelhető, hogy még a kórházban, amikor odaadják a babát, is lesznek ilyen gondolataid. De miután eltöltesz majd vele egy kis időt, rá fogsz jönni,hogy minden sokkal jobb vele, mint nélküle volt.
2014. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Részben tudom mit érzel! Én nyáron estem teherbe és úgy bepánikoltam hogy nem ettem, nem ittam csak örlődtem és rágodtam hogy úristen mi lesz most, a teljes pánik uralkodott elrajtam, még az abortuszon is megfordult a fejem, gondolhatod mit éreztem pedig mi terveztük a babát! Aztán 6 hetesen elvetéltem. Nem tudom elmondani mennyire szörnyű volt és még máig se tudom megérteni mért nem akartam, mért féltem? Mert azóta mindent megtennék hogy vissza kapjam az én kisbabám! Szörnyű érzés! Most lennék 27 hetes... Szerintem ez egy normális aggódás ami nálad van! Ebből is látszik hogy felelőség teljes vagy és nem úgy állsz hozzá a dologhoz hogy "nem érdekel lesz ami leaz"! Szerintem ha meglátod azt a csöpséget "minden félelmed elszáll"! Próbálj szép dolgokra gondolni a nehézségek mellett! Képzeld el ahogyan majd szuszog a karodban, ahogy rád mosolyog, ahogy hozzád bújik! Az anyaság a legcsodálatosabb dolog a világon, remélem hamarosan én is megtapasztalhatom! Kitartást kívánok és egy csodálatos életet a babával és a pároddal! :-)
2014. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Második válaszoló: sajnálom, hogy így történt, de biztosan újból átélheted te is a várandósságot ismét. Délelőtt már jobb volt a hangulatom és elhatároztam, hogy nem hagyom tovább hatalmasodni ezt a rossz érzést. Különösen azért nem mert a kislánykám nagyon aktívan mocorgott, kinyomta magát a pocakomban, ahogy simogattam. :-) Bocsánatot kértem tőle, hogy ilyen rossz kedvem volt és megígértem neki, hogy ezután máshogy lesz. Szerencsém van a férjemmel is.Türelmes velem és vigasztal ha kell, ahogy ma is. Ilyen férjet/párt kívánok mindenkinek és mielőbbi gyermekáldást!:-)
2014. jan. 5. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Látod így kell ezt kedves kérdező, mindig a hozzá állás számít!:-) Sok boldogságot

2.Válaszoló

2014. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!