Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik megkérdeztétek...

Kismamák, akik megkérdeztétek a nőgyógyászotokat a H1N1 oltásról, milyen választ kaptatok tőle?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyire vannak más véleményen a nőgyógyászok.
2009. nov. 29. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
azt mondta, hogy a második trimeszterben adható védőoltás indokolt esetben. De ő nem vállalja a felelősséget. Kérdezzek meg olyan embert, aki kompetens ebben, aki kutatásokat végzett az oltóanyagal kapcsolatban. ANTSZ-től valakit, vagy virulógust. És igaza van, se ajánlani nem jó ha ajánlja, se ellenezni nem ellenezheti.
2009. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én még pénteken körbetelefonáltam, beszéltem egy gyógyszerésszel, egy ÁNTSZ-sel, a védőnőmmel és a nőgyógyászommal is. Én be fogom adatni hétfőn az oltást. Nagyobb kockázatot vállal az ember, ha nem adatja be, gyakorlatilag ez volt a válasz. Mi már a 3. trimeszterben vagyunk, már nincs szervi fejlődés, csak hízik a baba, ezt mondta a védőnőm, hogy nem történhet baja. A múltkor olvastam egy cikket, hogy pl. a lázas állapot főleg kora terhességnél milyen fejlődési rendellenességeket tud okozni. Most meg inkább az én életem forog kockán, ha elkapnám. Én meggyőztem saját magam, többek között a fenti érvekkel.
2009. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Én is megkérdeztem nődokim. Idézem , bár nem szó szerint..

" Hát, kérem, ez egy baromi jó üzlet az államnak. Tuti, hogy pár millióval kevesebb nyugdíjat kell majd kifizetni, mert pár embert eltesznek láb alól. Ha nem akarja elkapni, igyon egy koktélt napi 2X3 dl adagban: 50%sárgarépa, 25% cékla és 25%alma+citrom, ettől tuti megerősödik az immunrendszere és nem fog elkapni semmit...."

Nagyjából egyetértek vele, és még mindig nem pártolom nem csak a terhesek, de de mások oltását sem, de a terhesekét meg végképp nem, de tény, az is hogy ilyesztő, hogy egyre több kismama kerül kritikus állapotba...

2009. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Pénteken beszéltem a nőgyógyászommal erről, ő azt mondta, hogy kb. 2 hete az a vélemény a nőgyógyászok felügyelő szerve szerint, hogy nem okoz gondot, és javasolják a kismamáknak. Viszont azt is hozzátette, hogy nem tudja garantálni, hogy 1 hónap múlva más lesz a vélemény. Én kezdem magam meggyőzni az oltás mellett, de még nem jutottam elhatározásra.
2009. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Én két orvost kérdeztem meg erről(nődokit).Az egyik azt mondta,hogy már az első trimeszterben is lehet,a másik azt mondta,hogy ha a felesége vagy a lánya lennék akkor szó nélkül oltana a terhesség első pillanatától is.A héten megyek a nődokimhoz,és őt is megkérdezem,csak eddig szabin volt!Amúgy a sárgarépás koktél nagyon jó!(előttem írták)De honnan tudod,hogy az a zöldség+gyümölcs nem szennyezett-e?Volt már rá példa,hogy olyan vegyszerrel kezelték,hogy néhány ember lebénult tőle!
2009. nov. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim oltás ellenes és én is abszolút, soha nem adatnám be! Az ő immunrendszer erősítője: egy fej összetört fokhagymát 3 citrom kifacsart levébe beletenni és így a hűtőbe. Minden nap egy kupicával belőle és elkerül a betegség. Ő már csak tudja, a feleségével kb 10 éve nem voltak influenzásak és mindketten orvosok.

A citrom elveszi a fokhagyma szagát, így még büdös sem lesz az ember.

2009. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem beoltatna.De!Ennek ellenére én még gondolkodok rajta:)Vettem most egy olyan kézfertőtlenítőt, amihez nem kell víz, csak pár cseppet összedörzsölni a tenyerembe.Buszozás után, és ha nincs azonnal lehetőségem kezet mosni, használom aktívan:)
2009. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én orvosomat elég elismertnek tartják itt a mi környékünkön és ő nagyon ellenzi,de persze hozzá teszem hogy azt mondta hogy az én döntésem de ő kismamákat nem engedne beoltani ,azt mondta a páromat mi9ndenképpen de azt is csak elég a sima influenza ellenivel!

én is fertőtlenítőgélt használok és nagyon figyelek a higéniára de még ha az orvosomat nem hallgattam volna meg akkor sem oltatnám be magam !Ja és a védönönek és a házi orvosnak is ez a vélemény!

az a baj ezzel hogy ez már szerintem megint csak felfújt dolog influenza eddig is volt betegekkel!

akik a beoltás után betegednek meg azoknak más krónikus baja is volt és persze lehet hogy azt az oltás hozta ki!

Nehéz ez:(

mindenesetre mindenkinek jó egészséget kívánok !

2009. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nekem azt hogy oltassam be magam mindenféleképp. megtörtént több mint másfél hónapja. Azóta semmi bajunk. 25 hetes km. Boldog várakozást és jó egészséget.

2009. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom azt mondta, már az első trimeszterben is lehet oltatni, mert elölt vírust tartalmaz. Én már beoltattam magam és nyugodt vagyok.
2009. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!