Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a fogaimmal és...

Mit csináljak a fogaimmal és hogyan győzzem le a rettegést?

Figyelt kérdés
Soha nem voltak jó fogaim. Mindig sárgák és könnyen romlottak. Első terhességemnél megcsinältattam őket, mire megszültem tönkrementek. Nem tudom hogy vettem rá magam, de most nem tudom. Ha rágondolok a gyomrom egyben, ráz a hideg. Inkább 5x szülök egymás után. Viszont muszäly lenne, mert a felső fogaim töve romlik, gyorsan és nagyon. Mit szedjek és hogy vegyek erőt? 15hetes kismama
2014. jan. 6. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenképp magánorvoshoz menj

és mondd el neki a félelmeidet és kérd hogy szóról szóra minden lépés előtt mondja el mi fog következni

és mindig kérj érzéstelenítőt, tudni fogja milyet lehet

hidd el ez segít majd :)

2014. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy néznél mi fogatlanúl!

Most még tudsz érte tenni, hogy megmaradnajanak, rendbe hozzák, de ha halogatod, marad a kivehetős műfogsort!

Gondolj arra, nem szeretnél úgy kinézni mint egy lepukkant nő!

Az bérek megnéznek, először a külső alapján ítélnek, s egy rossz fogú nőről az igénytelenség jut az bér eszébe!

Ne halogasd, vegyél erőt magadon, nem fáj, kérj dupla érzéstelenítőt , s gondolj arra megmaradnak a fogaid

2014. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el,hogy én 10 éven keresztül el sem mertem menni a fogorvoshoz,na meg valljuk be nem is igen lett volna pénzem magánorvosra,ezért az összes fogam szinte-talán 4 kivételével-tönkre ment.Aztán 1 év kellett mire eljutottam a rendelőig egy megbeszélésre,ami tartalmazta az ára is meg hát a rettenetes félelmemet is!Akkor már dolgoztam és-bár nem egyszerűen-de meg tudtam oldani,hogy esetleg vegyek fel pénzt ha arról van szó.Bizony arról lett szó,mert nekem egyszerűen nem lehetett kihúzni a fogaimat,hanem ki kellett őket műteni.Azt hiszem itt most nem az ár a fontos,ami azért nem kis összeg volt,hanem az,hogy elmenjek és elkezdjem.Ha kell képet is küldök róla,mert természetesen ezt az életszakaszomat megörökítettem,de nem szép látvány.A lényeg az,hogy 3 műtétem volt,ami nem altatásban történt,hanem érzéstelenítésben,1. műtétnél 6 fogat távolított el,2. műtétnél 7 fogat,majd az utolsónál alul 11 fogat egyszerre.Hidd el nem írtam rosszul a fogak számát.A lényeg,hogy kész lettek a fogaim3 hónap alatt.Amennyire én féltem az nem kimondható,persze te most vagy éppen terhes én meg terhességem előtt csináltattam ezt meg.Bocsánat ha untattam valakit evvel a dologgal csak egy kis erőt szerettem volna adni,kedves kérdező!
2014. jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú, Utolsó,nem semmi amit végigcsináltál,minden elismerésem. Nagyon viszolygok az ápolatlan fogaktól,és nem azért mert fingom sincs róla,milyen nehéz vigyázni rájuk, és micsoda lejtő,ha egyszer elkezdenek romlani. Tényleg, csak akaraterő kérdése ezt a folyamatot megállítani - visszafordítani, amíg nem késő végleg.

Én 6 gyereket szültem gyors egymásutánban,sokáig jól bírták a fogaim, most kezdik feladni,de ha kell havonta ott vagyok a fogorvosnál, azonnal kezeltetem a problémát,mert elhanyagolni a legnagyobb hülyeség!

2014. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én bizony elhanyagoltam,persze rettenetesen félte,de ez másnak nem mentség csak,akkor volt nekem.Ma már örülök,hogy végig csináltam,persze azért közben dolgozni úgy,hogy péntekenként műtöttek és hétfőn gyerünk dolgozni,mert kellett a pénz,nem volt egyszerű.A férjem nélkül nem tudtam volna ezt végigcsinálni.
2014. jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!