Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S! Mit csináljak a...

S. O. S! Mit csináljak a fogaimmal?

Figyelt kérdés

Két leghátsó alsó rágófogam mindkét oldalon nem kicsit fáj. A jobb oldalin hatalmas lyuk van, a fog egy része hiányzik és hónapok óta szenvedek vele. A bal oldalin nincs akkora lyuk, de hát miért ne, az is elkezdett rendesen fájni. Szóval már beleőrülök annyira rossz, viszont a világon legjobban a fogorvosoktól félek, illetve nem is tőlük, hanem attól amit csinálnak. Ilyenkor kívülállóként könnyű mondani, hogy nyugi, nem halok bele, csak 20 perc és kész és többet nem szenvedek amikor én rohadtul félek. Hónapok óta szenvedek és nem tudtam magam eddig rávenni, hogy elmenjek. Persze ebben az országban az altatás is 50-60ezer forint-.- Mert könnyebb lenne, ha mondjuk jobb lenne, na de az nem jó, mert akkor állambácsi nem lesz gazdag.. Na mindegy, szóval nagyon fáj, és nem tudom mit csináljak. Mit tenne a fogorvos egy óriásian lyukas rágófoggal? Valami házi gyógymód esetleg, hogy aludni tudjak legalább? Mert már a gyógyszer sem nagyon használ...

Nagyon köszönöm előre! 16/L


2013. okt. 16. 23:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Na figyu. En ugyanigy jartam 16 evesen. POnt ugyanigy. ztn annyira fajt mar hogy muszaj voltam elmenni egyik ejszaka a dokihoz. Mondanom se kell rettegtem. Soval megnezte es kepeld kihuzta egyszerre mind a kettot! :D De elotte jol beinjekciozott, ha hiszed ha nem semmit nem ereztem az egeszbol! :) Masnapra irt fel gyogyszert ha fajna de nem fajt. Aztan pedig ra 2 evre a helyere nottek a bolcsesseg fogaim, szoval egy a bolcsesseg fog problemaja is megoldodott amivel oly sokat szenvednek azok kozul akiknek megvannak a lehatso rago fogai. Semmi bajod nem lesz, rendbeteszik, nem fog fajni, es utana sm kell kinlodnod tovabb ezzel az alando fajdalommal ami most van.
2013. okt. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Az altatás inkább 80-90 ezer, de nem is ajánlott. Elég magas a kockázata, hogy nem kelsz fel.

Viszont tudom ajánlani az én módszerem: kb. amint beleülök a székbe, elájulok. Utána viszont felpofoznak és annyira kába vagyok, hogy nem izgat már, mit csinálnak velem :)

2013. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm, egy picit meggyőztél, még én is győzködöm magam és lehet, hogy holnap elmegyek

Második: hogy sikerül elájulnod?

2013. okt. 16. 23:39
 4/26 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele, 18 éves korom óta fáj a bal felső hátsó fogam, és ott is egy hatalmas lyuk van rajta, én is hónapokig szenvedtem vele sőt legalább 2 évig, mert én hülye nem csináltattam meg akkor amikor ingyen lett volna és amikor még nem fájt mert már akkor észrevették egy vizsgálaton hogy gond van, csináltassam meg.

Én nekem a Listerin bevált erre, az csillapította a fájdalmat de csak rövid távon működött. Én rávettem magam, elmentem fogászatra és kihúzattam az egészet, mivel elég gáz volt mondták hogy ezt tömni már nem érdemes plusz pótolása is elég költséges, így úgy döntöttem hogy akkor kapják ki, majd rakatok be a helyére valami porcelán utánzatot ha úgy lesz rá pénzem. Kiszedték és ennyi.

Azóta nincs vele gond, meg hát igaz hogy 20 évesen 1 foggal kevesebb van a számban de jobb minthogy szenvedjek a töméssel meg ilyen vackokkal, meg a kutya sem látja azt, meg előbb utóbb sajnos az összes kifog rohadni a fenébe :(

2013. okt. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, menj magándokihoz. Sokkal barátságosabb a légkör, kedvesek, az érzéstelenítő előtt lefújt lidocainnal, hogy a bökés se fájjon. Egyébként a húzás sem vészes, 4 bölcsességfogamat húzták, nem éreztem fájdalmat sem közben, sem utána. De én is rettegtem a fogorvostól, ez az iskolafogászati kezelések miatt alakult ki. Évekig próbáltam magam rávenni, hogy elmenjek.
2013. okt. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És mennyire fáj a húzás? Régebben két fogamat is kihúzták de már nem emlékszem, bár arra sem emlékszem, hogy belehaltam volna.. Szóval most fel-alá járkálok a szobába, nagyon fáj most csak a kisebbik lyukas fog és győzködöm magam, hogy holnap el kéne menni és akkor le lenne a gond, de ha eszembe jut, hogy bele kell ülni abban a székbe, injekciót kapok aztán meg fogóval kitépik 2 fogam..:S
2013. okt. 16. 23:51
 7/26 A kérdező kommentje:
4.válaszoló: mennyibe kerül a magándoki? Mert ha nagyon drága akkor nem fogok tudni menni:S
2013. okt. 16. 23:55
 8/26 anonim ***** válasza:

Menj be a Fogklinika ügyeletére

Ott nagyon szoktak az ilyenekhez érteni

2013. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Menj be holnap a Szentkirályi u-ba

Ott megcsinálják ingyen (ha fizetve van a TB-d)

Esetleg megkérdezheted, tudnának-e rá koronát tenni

2013. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem fogsz érezni semmit, ha adnak érzéstelenítőt
2013. okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!