Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek fogínygyulladásra,...

Szerintetek fogínygyulladásra, fogínyvérzés megelőzősőre jó a Rutascorbin?

Figyelt kérdés
17 hetes kismama vagyok, és eddig mindenhol úgy olvastam, hogy más típusú vérzés megállítására ajánlották kismamáknak a Rutascorbin szedését. Egyébként a tájékoztatóban kifejezetten nem ajánlják kismamáknak a szedését... de pl. nekem is a védőnő ajánlotta. Mit gondoltok, szedhetem fogínyvérzés megelőzésére?
2009. nov. 30. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha vérzés megállítására jó, akkor megelőzésre nem szedném.
2009. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Amit tehetsz, hogy rutascorbin helyett c vitamint szedsz ( vagy azt tartalmazo gyumolcsoket) , az segit a gingivitis esetében ( persze nem azonnal)..Fogmosàskor puha sortéju kefével jo alaposan dorzsold az inyed ( valoszinu a plakk, a fogko a ludas a dolgoban) , és menj el a fogorvoshoz , depuràciora, ami megàllitja a folyamatot. Ugy gondolom, érdemes elmenned fogàszhoz kikezeltetni az inyproblémàid, hisz a terhesség alatt egyébként is romlani fognak egy kissé a fogaid. ( én épp most vagyok egy teljes " fogàszati nagygeneràl" elején, a terhességemnek " hàla", 6!!!!! fogam romlott el....:SSS - szerencsére nem tul sulyos az ugy :))
2009. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Figyelem! A terheség alatti fogromlás fő aka az, hogy nem kerül elég kálcium a szervezetbe és a baba fejlődésével a calcium átkerül hozzá, hogy Ő egészséges legyen. Nem a nagygenerál a megoldás, hanem a megfelelő természetes calcium bevitel, ami 100%-ban beépül a szervezetbe.
2009. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. És még én aggódtam, hogy ledorongoltok, miért nem fogadom meg csak úgy simán a védőnő minden szent tanácsát:)

Igazából elég sok C vitamint szedek, bár most egy picit megemeltem az adagomat 500mg-mal. Ezenkívül szedek calciumot is a 6. héttől (500-as, nem tudom elég-e).

A fogorvosos tanács is nagyon jó, rendszeresen járok hozzá (már be is írt a kiskönyvembe), és bár még 2 hete amikor voltam, nem volt érzékeny az ínyem sehol sem, mégis felhívta a figyelmemet rá, hogy kismamáknak nagyon kell vigyázni a fogukra.

És tudjátok mit tanácsolt? MOSNI, MOSNI! Gyerekkorom óta odajárok, őgyhogy inkább rátok, meg őrá hallgatok:)

2009. nov. 30. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokaknak ajánlja a dokijuk a Rutascorbint, az enyém is írt fel egy dobozzal, pedig semmi gondom nem volt sem az ínyemmel, sem mással. Azt mondta azért jó, mert segíti a véredények, ezzel a placenta kialakulását is, erősíti az érfalakat. Semmi bajunk nem lett, sőt, szerintem segített ez is, amikor 18 hetesen görccsel kerültünk be a kórházba. Nem véreztem, pedig a dokim szerint ilyenkor a legtöbbször a kettő együtt jár. Egy hét múlva szabadultunk, mert "nem lépett fel vérzés". Nem mondom, hogy tuti a Rutascorbin segített, de valószínűleg nem hiába adják.
2009. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!