Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama vagyok....

23 hetes kismama vagyok. Második babámat várom. Tegnap az orvosom azt mondta, hogy a méhszájam 1 ujjnyira nyitva van, ezért fogjam vissza magam. Valakinél hasonló eset? Mire kell figyelni? Biciklizni, terhestornázni szabad?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztos nem bicikliznék szülésig és a szex is felejtős óvatosan lehet terhes tornázni.
2014. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem 1 ujjnyival nem "engedtek " terhestornara. Meg szexelni sem.
2014. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sem bicajozni, sem tornázni, sem táncikálni aerobikra nem szabad, szex ilyen idős terhesen 1 ujnyira nyitva Tilos!. Feküdni felpócólt lábbal, csak wc-re kimenni, nem emelni, na ezt szabad.
2014. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nyitva ? vagy csak a külső méhszáj ? Mert ha a külső, akkor az nem veszélyes, azzal szerintem sétálhatsz, könnyű otthoni munkát végezhetsz.
2014. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne engedd magad megvizsgalni belsoleg Egy masodik terhessegnel mindig kicsit nyitott a mehszaj.Ha megpiszaklja a doki akkor fajasokat is okzohat ezzel.

Nyugodtan csinalj mindent Ha fekszel trombozist fogsz kapni!!!

Semmi baj nem lesz amig nem faj a hasad es nem verzel.

2014. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

36. héten 2 ujjnyira voltam kitágulva, 38-ban megszültem. Igaz nem kíméltem jobban magam.

Nálad más a helyzet, még csak a 23-ban jársz. Szerintem: ne cipekedj, házimunkát csak amit nagyon muszáj ha nem megterhelő, sokat pihenj, tornát is hanyagold.

2014. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biciklizéstől engem már az első találkozáson eltiltott az orvos. Nehezet ne emelj, ne cipekedj, ne terheld magad! Sétálni szerintem sétálhatsz nyugodtan, de a tornát felejtsd el.
2014. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok . Leírom megnyugtatásképp velem, hogy volt.A 22. héttől volt nyitva a külső méhszájam, cx:3100 (amire a doki azt mondta semmi gond vele, a lényeg hogy a belső és középső zárt és nem is rövidült meg ).

A kímélésről annyit, hogy ilyen állapotban repültem és nyaraltam : sétálós városlátogatás kikapcsolódás volt nagy hőségben. Tovább nyílni október végén a 36. héten kezdtem, ekkor lett 3210 az értékem(tehát a belső még akkor is zárt volt !!!) , majd november 10-én 37+2 naposan 2222...A kiírt napon született meg, pedig otthon tettem-vettem, turiba jártam,sétáltam. Igaz a 16-17. hét környékétől a biciklizéstől és a szextől el voltam tiltva barnázás miatt. (bár az is megszűnt miután már nem dolgoztam ) Szóval : nyugi!! Nem jelent semmi rosszat, hogy ha a külső méhszájad nyitva egy ujjnyira.

2014. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!