Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha 17 évesen...

Mit tegyek, ha 17 évesen terhes vagyok, el akarom vetetni, de a szüleimnek nem szólhatok róla?

Figyelt kérdés
2008. júl. 16. 17:35
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
45%

Szüld meg, hidd el, megéri, a szüleid pedig ble fognak nyugodni, még örülnek is babának. Én pont ilyen helyzetben voltam, de a babát választottam, és most nagyon boldog vagyok... Persze nem volt könnyű, de az a kis csöppség mindenért kárpótol..

Nem csak az ő életéről van szó, hanem a későbbi testvérei életéről is... Nem olyan sima ügy ám újra teherbe esni vagy szülni utána! A gyerekek adnak értelmet az életnek. Ne foszd meg magad tőlük!

2008. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
szia tudod mennyi idös terhes lehetsz?Mert csak a 12.hétig veszik el az embriot.Én azt javasolnám ,hogy keres fel egy nögyógyászt de gyorsan Mivel kiskorú vagy még ezért lehet,hogy szolnod kell a szüleidnek de nem vagyok benne biztos amugy azt hiszem huszezer forintot is be kell fízetned.És azt hiszem pszihologushoz is elküldnek tanácsadásra leggalábbis engem el küldtek bár én akkor már elmultam 18 amugy nagyon nehéz lesz egyedül végig csinálnod meg viseli az embert .biztos nem tudod megbeszélni valamelyik szülöddel?Hogy meletted legyen .Most biztos lefognak hurogni azért amit írok de a te helyedben én is igy döntenék még elötted van az egész élet sok eröt kivánok és kitartást.
2008. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Szülői beleegyezés nélkül,nem vehetik el tőled a babát.Ez végeredményben műtét,és a szüleid tudta nélkül nem nyúlhatnak hozzád.Ez van.Próbáld meg megbeszélni a szüleiddel.
2008. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

És a szülői beleegyezés milyen formában történik? Alá kell íratnom velük vmit vagy nekik is beszélniük kell az orvossal?

A lelkiekről még annyit, hogy a barátom szerencsére mindenben támogat és a pénzt is összeszedjük vhogy. Egyedül a szülői beleegyezéssel van a probléma.

2008. júl. 16. 18:17
 5/21 anonim ***** válasza:

Miért érzed úgy, hogy nem szólhatsz nekik?

A lányuk egészségéről van szó, no és az unokájukról, akiben ugyanúgy benne van az ő vérük is!

Ez nem olyan dolog, amit el lehet hallgatni előttük. Most ezt el kell mondanod nekik, ilyenekben nagyon fontos az őszinteség és a bizalom. Hiszen ha a szüleidre nem számíthatsz ilyen fiatalon, akkor kire akarsz?

Kemény anyagi vonzata van, akárhogy döntesz.

Elhiszem, hogy nehéz, de beszélj a szüleiddel, akár az orvosod segítségével, vagy egy olyan személy jelenlétében, akiben megbízol!

2008. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szia a második válaszoló vagyok és ugy emlékszem ,hogy meg kell jelenie a hivatalos gyámodnak pl (apa,anya)a tanácsadáson és valami papirt is alá kell írniuk .Örülök ,hogy olyan barátod van aki kitart melleted és nem szívodot fel !De a nöhyogyász mindent elfog neked mondani ,hogy hova fordulj.(annyit még hozzá teszek ,hogy malyd megprobálnak rá beszélni,hogy tartsd meg vagy add örökbe,velem ez volt.a tanácsadáson)
2008. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A szüleimet ismerve ki is tagadnának a családból, ha megtudnák. Szóval jó lenne ezt valahogy titokban. :S
2008. júl. 16. 18:52
 8/21 anonim ***** válasza:
Hány hetes lehetsz???????????? Szerintem biztos van valami segélyvonal, ahol ezt névtelenül mekérdezheted, vagy pedig hívj fel egy védőnőt névtelenül és kérdezd meg!!!!!!
2008. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
2-3 hetes lehetek maximum. Még nem tudom mi lesz, remélem meg tudjuk oldani szülők nélkül. :S
2008. júl. 16. 19:04
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt titokban nem fogod tudni megcsinálni,mert nem vagy 18 éves. Mivel valamelyik szülővel kell menni a tanácsadásra.ott rengeteg kérdést tezsnek fel. MInd neked és vagy anyukádnak vagy apukádnak alá kell irni a papirt. Az árat nem tudom,de ahogy hallottam 20 ezer körül van. Én is átestem ezen annak idején és tudom,hogy működik.

Mindenképp beszélj a szüleiddel. Tudom nehéz,de nincs más választásod.


üdv

2008. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!