Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen babát várok. Szüleim...

18 évesen babát várok. Szüleim nagyon ellenzik az egészet. Mit csináljak, hogy mindenkinek jó legyen? Babámnak, szüleimnek, baba apjának?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem terveztétek. A baba apja örül? Vagy ő is ellenzi? A szüleid persze, hogy ellenzik. Szerintem hagy nekik időt. Később hidd el, hogy meg fognak békélni, és nagyon be lesznek zsongva a baba miatt :)

A sulit egyébként már befejezted? Lesz hol laknotok? Párod mennyi idős? Neki van munkája? Ha ezekre igen a válasz, akkor gratulálok a babához, és sok sikert a továbbiakban!

2011. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Gondold át alaposan. El tudod-e tartani majd, lesz-e segítség a szüleid részéről, az apja mellettetek lesz-e majd. A gyerek érdekeit tartsd szem előtt.
2011. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb válaszolj, arra, amit az első kérdező írt:)
2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Az életed a gyerekkel teljesen meg fog változni. Általában a fiatalság a megismerések, barátok, bulizások kora. Gyerekkel nálad ez kimarad. Kivéve, ha a szüleidre óhajtod átruházni a gyermeked.

Van-e kereseted? Van-e lakhatásod?

A párodnak van-e keresete?

Biztos-e a kapcsolatotok?

Mindezeket neked kell számba venni és utána dönteni.

2011. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát drágám,kosd fel a nadrágod!én 20éves vagyok és most vagyok a 7dik honapban.Kezdek bekattani,ha lehetek oszinte.A párom nagyon orul neki,én is orulok a kicsinek,anyagilag is el fogjuk tudni tartani a kis családunkat.De nelég nehéz beletorodnom,hogy a bulizos,szabad világbol,egyszercsak majd kotott és gondterhes életem lesz.De hát,a kicsi majd mindent kárpotol.

Csak nehéz...

2011. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szia! 21 vagyok, 32 hetes terhes,főiskolás,van vőlegényem,lakásunk is,pénz is a babaneveléséhez(mielőtt bárki belém kötne).A legfontosabb az hogy tudd akarod-e, a szüleid támogatnak-e, a barátod, melletted áll-e.Ha ezek megvannak akkor lesz-e pénz a babára, nem kell milliomosnak lenni hozzá,de az elején nagyon sok minden kell neki,és ha nem kapsz senkitől semmit(pl családban van kisgyerek és vannak pici babaruhák,vagy ágy,babakocsi) hát olyan 200ezer ft körül van,akkor ha sok mindent használtan veszel,meg figyeled,hol mi olcsóbb,és felesleges dolgokat nem veszel.Nagy szerencsém van,van egy kisöcsém,unokaöcsém akiktől rengeteg mindent kaptunk(ruhákat főleg),meg ágyat,babakocsit,amik tényleg alig használtak,és nekik nem kell ezért odaadták.A tisztálkodószerek,néhány ruha,gyógyszerek stb.-en kívül nem is kell mást vennünk.És a vizsgálatok sem olcsóak.Nem elrettenteni akarlak,mert egy kisbaba hatalmas ajándék,sőt azt sem mondom,hogy vetesd el,mert én sosem tenném,nem is tartom helyesnek.Csak mondom készülj fel,nem minden a pénz egyátalán, de sok dolog kell neki,és ha senki sem áll melletted nagyon nehéz lesz.Igen nincs nagyon bulizás sem,se kiruccanás, mert ott a kicsibaba akire vigyázni, kell, persze később majd egy-egy alkalommal természetesen el lehet menni a barátnőkkel kettesben a pároddal,de nem leszel már olyan szabad mint a baba előtt.Nagyon várjuk a kisfiunkat,de hidd el így 21 évesen rengeteg kételyem van,néha megijedek mire vállakoztam,hogy tényleg nem leszek szabad, nem lehet,hogy gondolok egyet elmegyek a barátnőimmel beülni valahova,persze ilyenkor, mintha megérezni rugdos,és egyből rájövök,ő sokkal csodálatosabb dolog,és többet ér egy kiruccanásnál,egy bulinál.

Kívánom,hogy szerencsések alakuljanak a dolgaid,és melletted álljon a családod,hogy boldog életed legyen a babával!

2011. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha igazán szeretnéd ezt a babát akkor gondolnod sem szabad abortuszra. Lelkileg soha nem tudnád kiheverni. Az is lehet hogy a szüleid meggondolják magukat hisz mégis csak az unokájukról van szó. Mi van az apukával ő is köteles felellőséget vállalni ha már egyszer megcsinálta. Nem ilyenkor kell visszakozni. Annyira jellemző hogy mindenki ilyenkor hagyja cserbe az ilyen lányokat mikor éppen a legnagyobb szükségük lenne a támogatásra. Ez nem szép dolog.
2011. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem irsz vissza nekünk?

2011. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De-de, visszaírok. :)

Tudatosan szeretném a babámat. Párom örül neki, anyagilag támogat. Szüleimnél lakom. Jelenleg nincs arra lehetőség, hogy a Páromékhoz menjünk lakni. Szeretném, ha beletörődnének a döntésembe - - - > babám. Azt is szeretném, ha örülnének az unokájuknak.

Nagyon sokan azt mondják, hogy mikor megszületik az unoka, a nagyszülők lesznek a legboldogabbak és legbüszkébbek. De addig valahogy ki kell hordani a babát és a körülmények egyáltalán nem utolsó a sorban. Ennek a 9 hónapnak jó hangulatban kellene eltelnie meg a többinek is. :)

2011. márc. 5. 18:07
 10/16 A kérdező kommentje:
* egyáltalán nem utolsók a sorban
2011. márc. 5. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!