Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség! Érdekelne a vélemén...

Terhesség! Érdekelne a véleményetek. Jelenleg 3. éves hallgató vagyok (közgáz) és úgy néz ki terhes. Tanácstalan vagyok! Hogy éljem az életemet szülői befolyás nélkül?

Figyelt kérdés
Van saját házam (szüleimnek köszönhetően) párommal közös autónk, neki már diplomája és állandó munkája. Dolgozom én is a családi cégnél. Szüleim szerint elég lenne 30 felett szülni. Nem akarok műtétre menni. De mégis tanácstalan
2014. jan. 12. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha van egzisztenciád, miért ne tartanád meg? Ha jó a párkapcsolatod, párod is szeretné, nincs anyagi probléma, akkor szerintem butaság elvetetni. 30 felett amúgy is kockázatosabb szülni. Legjobb, ha 25 éves korig megszületik az első gyerek. A sulit meg levelezőn is befejezheted.
2014. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Halasztás, esti suli?

Sok lehetőség van.

A baba meg most köszönt be.

Lehet hogy diploma után meg azt mondanád, hogy most még kell szakmai gyakorlat, aztán meg azt, hogy most még karriert építek, és mikor lenne időd a kicsire?

Most megszülöd, ha kell bölcsis lesz, és befejezel mindent, és építheted a karriert utána.

És ki tudja, lehet hogy kedvet kaptok kis tesóra is, és akkor gyerekek után kapcsolsz rá megint, és fiatal anyuka leszel, aminek testi szempontból mindenképp csak előnye van!

Jobban barod az éjszakázást és mindent, ami egy kicsi ellátásával jár.

2014. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jobban bírod*
2014. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs anyagilag gondom. A párom is nagyon szeretné.

Csak eddig minden úgy csináltam ahogy a szüleim kérték.. :) nyelvvizsgák..egyetemek... és nekik nem tetszene ha most jönne :(

2014. jan. 12. 23:50
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Akkor itt az idő, hogy a saját lábadra állj.

Az, hogy a szüleid támogatnak anyagilag, még nem jelenti azt, hogy megmondhatják, mit hogyan csinálj.

Persze elképzelhető, hogy "megvonják a támogatást", vagy ezzel zsarolnának minden esetre, de ha nem hagyod magad, akkor igazából felnőtt leszel, önálló személyiség.

Azt írod, a párodnak jó a "bevétele", akkor kihúzzátok akkor is, ha esetleg a szüleid elfordulnának Tőled.

Ez jó próbája lesz annak, hogy igazán szeretnek-e, vagy csak azért, mert "engedelmes lányuk vagy".

Ez talán keménynek tűnik, de tényleg sok minden ki fog derülni, és érdemes "harcolnod" egy picit, mert így tényleg felnőtté válsz.

(Sajnos a az ember nem attól válik le a szüleiről, hogy neki is gyerekei lesznek, hanem attól, ha önálló személyiséggé válik, aki már nem függ a szülei véleményétől).

Szóval hajrá, én azt mondom!

2014. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de ilyen életszemlélettel ne is vállaljátok a babát. A neveléshez határozottság és felelősségérzet kell, nem rohanhatsz haza anyukádhoz, hogy mit csinálj vele.
2014. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendezettek a körülmények és a kapcsolat is elég erős, akkor szerintem már teljesen mindegy az a pár év, amiatt abortuszra menni, hogy a szüleid nem néznék jó szemmel egyszerűen baromság, örökre bánnád, hiszen ezek szerint párod is és te is szeretnétek a babát. Szerintem örülj neki, hogy adottak a feltételek, most a gyed extra miatt sokkal jobban fogsz járni, mintha tavaly szültél volna, a tanulmányokat meg nyugodtan folytathatod majd. Lehet, hogy neked pont ez kellett ahhoz, hogy leválj a szülőktől.
2014. jan. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a körülményeitek adottak egy gyerekvállaláshoz, és hidd el, nem te lennél az első (sem az utolsó) aki esetleg pocakkal megy államvizsgázni, vagy úgy, hogy van már egy gyereke. Ameddig tudod csináld meg a sulit, és ha kell egy kis kihagyás a gyerek miatt akkor halassz egy fél évet/évet. A helyedben én nem vetetném el a szülők miatt. Felnőtt ember vagy, és egy idő után már azon kellene gondolkodnod, hogy mi a jó neked, Te magad hogyan alakíthatod úgy az életed ahogyan neked megfelel, és nem pedig úgy ahogyan a szüleidnek. Ha nem tartanád meg a babát, és végül úgy gondolnád, hogy rosszul döntöttél, akkor a szüleidre fogsz haragudni életed végéig. Több olyan esetről tudok, hogy az abortuszt bánták meg, és nem azt, hogy világra hozták a gyermeküket. Valamint mire visszamennél dolgozni, vagy folytatnád az egyetemet, még mindig fiatal leszel ahhoz, hogy hamar visszarázódj, vagy belefogj egy másik tanfolyamba is, vagy tovább építsd amit elkezdtél. Azon kell elgondolkodnod hogy Te/Ti mit szeretnél/szeretnétek a pároddal. Ezt a döntést közösen hozzátok meg, és ne mások véleménye alapján döntsetek. Mindig lesznek olyan emberek akiknek nem fog tetszeni mindig minden, de ha ti boldogok vagytok, és úgy érzitek megfelelően cselekdtek, akkor ne foglalkozzatok velük. :)

Sok boldogságot kívánok!


24/N

2014. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, gyereket felnőtt ember vállaljon. Nem attól lesz valaki felnőtt, hogy van lakása és munkahelye... Amíg úgy élsz, ahogy mások megmondják neked, gyerek maradsz. Majd ha mersz élni, magad hozni a döntéseid, és vállalni értük a teljes felelősséget, akkor leszel felnőtt. Vagy megteszed ezt a lépést, mielőtt megszületik a gyermeked, vagy nem teszed, és elveteted.
2014. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd,hogy barki is beleszoljon.Neked es a parodnak kell eldonteni,hogy akarjatok e ezt a babat,se a szuloknek sem pedig masnak nincs joga helyettetek donteni.

Talan ez lehetne az elso olyan dontes,amit felnottkent hoznal meg :)

2014. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!