Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahely Vs. Terhesség? Mi a...

Munkahely Vs. Terhesség? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A kerdesem az lenne hogy ha teherbe esek mi a teendom a munka helyemmel kapcsolatban? Mind normalis terhessegnel mind veszelyeztetett terhessegnel egyarant.

Onnantol kezdve hogy kinek hogy kell bejelenteni (es mikor) hogy varandos vagyok. Tehát akinek van turelme az legyen szives jó szájarágosan elmondani A-tol Z-ig.... szabadsag,fizetes,mi merre hány méter. Koszonom!


2014. jan. 14. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szájbarágósan nem tudom elmondani neked, mert nekem is sok nyitott kérdésem van még, de jó tanácsként annyit mondanék, hogy mielőbb mondd el a közvetlen felettesednek mert onnantól leszel védett a kirúgással szemben! Én már 6 hetesen szóltam, de csak a közvetlen vezetőmnek.

A másik, ha veszélyeztettség miatt kiír a doki táppénzre, akkor azt a pénzügy fogja látni a papírodon (más kóddal vagy ilyenkor felvéve), és nem biztos hogy jó fényt vet rád, ha onnan értesül a munkahelyed a terhességedről.. Szóval emiatt is érdemes mielőbb szólni.

2014. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi. Iskolaban vagyok technikai dolgozo. Papiron az igazgatosagnak nincs koze hozzam (mert mas lett a munkaltatoja tanaroknak meg technikaiakak),azonban az igh. asszony szokott minket patyolgatni,feladatot adni....ugyhogy nemtudom. A papriron megjelolt munkaltatomat még eletemben nem lattam,a nevet tudom de ennyi.
2014. jan. 14. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Létezik a munkajogban egy ún. felmondási védelem fogalom, ami azt jelenti, hogy bizonyos esetekben, pl. terhesség alatt, nem lehet felmondani a dolgozónak, mert a további elhelyezkedése nehéz volna. Ez a felmondási védelem viszont csak akkor véd, ha bejelented a munkáltatódnak - ahogy azt az első válaszoló is írta. Annak a munkáltatódnak kell ezt bejelentened, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja, vagyis aki jogilag a főnököd.

Jó tanács: addig senkinek ne mondd el, amíg írásban (!!!) be nem jelentetted, mert ha előbb kitudódik, akkor még nem állsz felmondási védelem alatt - bár a közszféra általában nem olyan hely, ahol ilyenkor felmondanak az embernek, de jobb óvatosnak lenni.

Írásban közöld a munkáltatóddal a tényt, és a két példányból egyet tarts meg magadnak, amelyen igazolja a főnököd az átvételt. Így vagy levédve teljesen.

A táppénz most ha jól emlékszem a munkabéred 60%-a.

2014. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szerződésedben benne kellene lennie, hogy ki gyakorolja a munkáltatói jogokat, őt kellene tájékoztatni, lehetőleg írásban. A te helyzeted speciális, én rögtön utána szólnék az igazgató-helyettesnőnek is.

Arra számíts, hogy ha kiírnak veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre nem fognak örülni neki, mert a szülésig a munkáltató fizeti a táppénzed 33%-át! Vagyis a terhes kismama nekik pénzbe kerül! Ezért is kellene írásban jelezni, hogy terhes vagy, mielőtt beadod a táppénzes papírokat - a veszélyeztetett terhességnek külön kódja van, a bérszámfejtő egyből fogja tudni, hogy miért vagy táppénzen.

2014. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!