Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismama vagyok,...

31 hetes kismama vagyok, nagyon hamar fel tudok fázni, terhességem alatt eddig 2x szedtem aktil nevű antibiotikumot emiatt, ismét felfázás szerű tüneteim vannak. Vegyek be gyógyszert vagy sem?

Figyelt kérdés

gyakori pisilési inger, alhasi, hólyagtáji nyilalás stb., viszont folyás nincs, de nem tudom eldönteni, hogy felfázás vagy esetleg csak tágulok, mert növekszik a bébim.

A felfázást jobb lenne kikezelni (ezen az aktil mindig segit), de ha mégsem az akkor viszont feleslegesen nem szednék gyógyszert....ma voltam vizelet vizsgálaton, de szerintem baci nem lesz benne, eddig sem volt.Mit csináljak???


2008. júl. 17. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

SEM!

A terhesség alatti gyógyszerszedés sosem ajánlott..ráadásul nem hinném, hogy ez felfázás, inkább a baba és a növekedése okozza..ezt el kell viselni.

Nem is tudom minek kaptál aktilt- ha ez az aktil duo, nos az egy elég erős antibiotikum, amit terhesség alatt nem is ajánlanak, és csak baktérium jelenlétében kell alkalmazni..A felfázásra nem kell antibiotikum.

Azt amit a doki mondd szedd be, de ha csak felfázás, akor inkább c-vitamint kell túladagolni nem lehet, mert a felesleg kiürül, ezért én jól tömtem a fejembe és jobban lettem pár nap alatt.

DE szerintem ez nem betegség, hanem a tágulás lesz nálad.

Gyógyulj meg, boldog babavárást.

2008. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg a vizelet eredményét. A dokid csak az alapján tudja eldönteni, hogy a továbbiakban mire lesz szükséged! Boldog babavárást!
2008. júl. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen csak doki tanácsára felírt gyógyszert szabad szedni.
2008. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ngyors válaszokat, egyébként az amit már 2x szedtem az sima aktil, nem aktil duo, ettől független án sem vagyok hive az antibiotikum szedésnek, csak sokat olvastam, hogy a kikezeletlen felfázás/gyulladás károsabb, mint maga a gyógyszer.

Először talán 10 hetesen kellett szednem a nőgyógyi irta fel, én is aggódtam, hogy nem árt-e, de azt mondta, hogyha indokolt akkor ezt a terhesség alatt bármikor lehet szedni, de próbálom most elkerülni....ez a cickafarkfű tea ér valamit nem tudjátok???

2008. júl. 17. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
En most a cickafark teat iszom,nem tudom mennyit szabad egy nap ezert csak egy cseszevel ittam eddig,valamit mintha enyhult volna de ahhoz megiscsk tobb cseszevel szukseges hogy hasznaljon,nem tudom merjek e tobbet inni..a medveszolo teat ajanlottak meg,ha ott lehet kapni az direkt erre van.
2008. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Épp egy napja szenvedtem a pisiléssel, nagyon fájt csak feküdni volt jó, és folyamatos vizelési ingerem volt...annyit tettem hogy rengeteget ittam. Múlt héten ugyanis ugyanez volt, elmentem a nőgyógyászhoz, aki kért vizelettenyésztést t-vizeletet és hüvelykenetet is vett le..tegnap felhivtam minden negatív!!Azt mondták ez járhat a terhességgel..nekem számtalanszor volt igy már a terhességem is ezzel kezdődött akkor is negativ volt minden.Tehát ha orvosilag nem bizonyitott h van e valami a vizeletedben ne szedj semmit, csak igyál nagyon sok vizet!Meglátod ha mindig iszol jobb lesz! Üdv. 20hetes kismama
2008. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!