Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Február elejére vagyok kiírva....

Február elejére vagyok kiírva. Mikorra rakjam rendbe a baba dolgait (Ruhák mosása, vasalása, kiságy stb. )?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Karácsony után nyugodtan nekikezdhetsz. Meg fogod látni, hogy nem olyan nagy munka, gyorsan végezni fogsz vele.
2009. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én júliusra voltam kiírva, június elején kifestettük a gyerekszobát, és be is rendeztük, a ruhákat meg kb. a 35. héten mostam vasaltam, de nagyon élveztem:)
2009. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én jan. 25-re vagyok kiírva. A babaruhák már itt vannak mellettem a szárítón. Még ráértem volna, de jovő héten padlócsempézés, kályharakás, ajtócsere, falbontás várható, karácsonyi takarításnak még nincs értelme, ahogy ablakot pucolni se, mert úgyis minden tiszta kosz lesz, így legalább a babacuccokat rendbe rakom. A héten még ki is vasalom őket, utána kukászsákokba visszacsomagolom, mert csak akkor rakom be a vesszőkosarakba - abban fogom tartani a kisruhákat - amikor a kiságy is fel lesz állítva. Félnék karácsony utánra hagyni, mert mi lesz, ha hamarabb beindul a szülés? A kiságyat apa is ossze tudja rakni, míg én szülok. Már megvannak a kezdő babaruhák, a kisplédek, torolkozők. A legfontosabbak kozül csak a matrac és a babaágynemű hiányzik még. Most minden pénzünk a lakásra megy, hogy a picinek kulturált korülményeket biztosítsunk. Eléggé le volt robbanva a lakás.

2009. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én január végére vagyok kiírva, karácsonyra leszünk kész a babának mindennel, tehát 1 hónappal a kiírt időpont előtt.

Szerintem Neked pont jó a Karácsony utáni időszak :)

2009. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én február 5-re vagyok kiírva a másodikkal. Én már nagyjából mindennel megvagyok, de szerintem ráérsz még karácsony után elkezdeni.

Én azért igyekeztem, mert nyitott méhszájjal feküdnöm kellene, de a másik gyerkőc miatt nem nagyon tudok. Így gondoltam jobb, ha felkészülök, hogy bármikor menni kell.

Meg aztán nem volt nehéz, már majdnem mindenünk megvolt, csak rendbe kellett szedni a cuccokat.

Szóval ráérsz még, de ha megnyugtat a tudat, hogy minden a helyén, akkor kezd el te is.

2009. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én január 24-re vagyok kiírva és már rendbe raktam a babacuccokat, bepakoltam a bőröndöt. Egyszerűen hiába vásároltunk már meg mindent, amíg nem pakoltam a helyükre a dolgokat, nem válogattam szét az innen -onnan vett, kapott babaruhákat méret szerint, csak zacskókban tároltam őket, nem láttam át mi hiányzik még. A bőröndöt is ezért pakoltam össze. Amikor megvásároltuk a bele való cuccokat, mindegy volt, hogy egy szekrénybe rakom őket, vagy a bőröndbe. Mindent zacskóba rakok amit kimosok, így baja nem lesz már addig. A mellszívót is kifőztem és le zacsiztam, úgy került a bőröndbe...Ráért volna még, de nekem is sokat kell pihiznem és így nyugodtabb is vagyok, meg jobban átlátom, mi kell még. A kisáágyat is összeraktuk már, mert nem túl nagy a lakás és látnunk kellett, hogy mit kell "kidobnunk", hogy elférjünk, de annak a letakarításával, fertőtlenítésével még várok. Szerintem, ha egyéb indokod nincs rá, mondjuk nem kell méhszáj miatt pihenned sokat, bőven ráérsz január elején megcsinálni, bár soha nem lehet tudni mikor ítélnek pihire.
2009. dec. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én február 05-re vagyok kiírva. Már megvettünk mindent a babának. Még kimosni nem akarom. Majd január elején. 2-3 nap alatt megvan. Még ha előbb is jön a baba akkor is belefér. A kiságyat csak akkor rakjuk össze ha megvan a baba, a szobát még nem akarjuk berendezni.

2009. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is február 5-re vagyok kiírva, de nekem már kisruhák kivasalva, méret szerint szétválogatva a szekrényben. Hétvégén megyünk a kiságyért, pelenkázóért és a bölcsőért. Még néhány apróság hiányzik, de 99%-ban megvan minden. Én karácsonyra szeretnék mindennel elkészülni, hogy utána már tényleg csak pihenés legyen. És azért úgy számolj, hogy a február eleje az a 40.hét első napja és a 37. héttől bármikor ha megindul a szülés az már nem számít koraszülésnek és a baba is teljesen fejlett. én is úgy számolok , hogy január közepétől bármikor szülhetek. Meg az utolsó 4 hétben hetente kell menni UH-ra és fájásmérésre, az is eléggé le fog fárasztani, nem még akkor utána neki állni pakolászni. Lassan állj neki, mert nagyon gyorsan elrepül már ez a pár hét, közben még itt lesz a karácsony is. Jó készülődést! 31 km-eüs
2009. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Akkor még időben vagyok!Január elejére szeretnék rendbe lenni mindennel, de ha készen lenne már, azt sem bánnám, de nem hamarkodjuk el!

2009. dec. 3. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!