Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerülnek egy újjszülö...

Mennyibe kerülnek egy újjszülött baba dolgai, mindent beleértve, kivéve babakocsi és kiságy?

Figyelt kérdés
A lehető legalacsonyab árkra vagyok kíváncsi köszike.
2010. szept. 9. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
70-80 ezer biztos!!!ennél csak több!!!
2010. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pléd, ágynemű, hálózsák, ruhák, piperekellékek mint kiskefe olló stb. Orrszívó, cumisüveg sterilizàló, szopipárna, pelenka popsitörlő ...

100.000! Mi nem örököltünk semmit!

2010. szept. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50000
2010. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon le akarjátok faragni a költségeket, akkor sokmindenen lehet spórolni!

Pl. sterilizálás hagyományos kifőzéssel -így nem kell sterilizálót venni. Szopipárna sem fontos. Popsitörlő: iszonyú drága, mert sok fogy, de olcsóbb és bőrbarát megoldás a langyos kamilla + vatta használata. Pelenka: nem szükséges Libero vagy hasonló, tökéletes a 30 Ft-os is! Úgyis gyakran kell cserélni :) Ruhát, textilpelenkát, törülközőt érdemes úgy venni, hogy ne kelljen 1-2 db miatt beindítani a mosógépet, tehát ha túl kevés, akkor nem spórolsz vele, hanem épp fordítva.

Használtan nagyon jó kis cuccokat lehet olcsón venni. Van, aki 1 milliót is elkölt (de jó neki :)))))) de 100ezer alá is le lehet szorítani a költségeket. Nekünk 100 volt kocsival, kisággyal. Anélkül kb. 75, de ebben volt kb. 10-15ezernyi luxusdolog is. Tehát 60ezer Ft. Nyári babának kevesebb a ruha miatt :)

2010. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon függ a Te igényeidtől. Nekem pl. nem keleett kókuszmatrac, a légzésfigyelőhöz sem ragaszkodtam. Nem vettem játszócumit, csak egy db cumisüveget. Mivel szoptattam, nem is volt többre szükségem. Ha új ruhákat szeretnél, de olcsón, nézelődj a Tesco-ban, jó minőségű bodykat és rugdalódzókat lehet venni. Néhány textilpelenkára is szükséged lesz, plussz fürdőlepedőre. Én nem vettem se vízhőmérőt, se külön körömvágó ollót, és a fürdető és popsikrém is gyógyszertári volt. Szerintem 50 ezer ft-ból bőven be tudsz szerezni mindent.
2010. szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kiságy+pelenkázó 15 e, babakocsi+hordozó 5 e, szivacs 3500, pelenkázóra szivacs 1500, ruhák (nagyon sok használt, kaptuk, jó állapotban van, de vettünk is) 30 e körül volt, kisolló 1500, ágynemű garnitura 3000, huzat 2 db 5000, kispléd 2000, törcsi-egy "kapucnis" 2000, két kifogó 3000, kiskád 2000.

És még nincs meg minden. ÉS nagoyn sokat spóroltunk...!

Cumi, cumisüveg, kisállat, vagy valami kis játék, a pipere szerek, de azokat doki irja fel újszülöttnek, az szerintem még majd lesz egy 10es.


De ha időben kezded el vásárolni, és nem hallagszt a babonásokra,akkor nem megterhelő:)! Főleg hogy kiságy és babakocsi van:)!

Üdv neked! 35 hetes pocis

2010. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek,sajna elég kevés pénzünk lesz rá,de valahogy megoldjuk.
2010. szept. 10. 08:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Ruhaügyben felejtsd el a Tescot szerintem, a turkálóban 80 ft-ért is kapsz darabját. Nálunk Angex turi van, ott csütörtökön jön áru, és minden nap egyre olcsóbb, szerdán ugye a legolcsóbb, és emellett minden hó utolsó szerdáján 200ft/kilós nap van, (bár akkor iszonyú a tülekedés, kismamaként is letaposnak, kell hozzá a türelem és a kitartás az biztos...) Gyerekruhából mindig marad egész jó a 200 forintos napra is. Én semmiből nem vettem újat, minden turis, és elképesztő jó állapotban vannak, takaró és ágyneműhuzat is.

Érdemes bababörzét is keresni ha előfordul a városotokban, iskolákban szokták tartani, védőnő hátha tud róla, anyukák árulják a saját cuccaikat (és van aki nagyon szabadulna tőle, mert sok helyet foglal ha már nem kell.)

Mi kiságyat a neten kerestünk, beírod a google-ba hogy "kiságy, x megye", hogy ne kelljen érte messzire menni nagyon. Nem kell a nagyobb oldalakaon keresni, én pl. nem licitálgatok meg ilyesmi, vannak más, ingyenes apróhirdetéses oldalak is.

Tetrapelenkát a gyártótól is lehet rendelni, nem tudom, reklám-e ha beírom, azt hiszem pelenkafutár vagy pelusfutár vagy ilyesmi, biztos megtalálod a neten, ha jól emlékszem, Tolnán vannak, és kiküldik, fürdőlepedőjük is van ilyen anyagból.

Babakocsit bizományiban vettünk, nézz körül hogy a környékeden van-e ilyesmi. Van, hogy a védőnőnél is hirdetnek a faliújságon, de ha te kiteszel egy hirdetést hogy keresel, biztos lesz jelentkező. Sokan tárolják a padláson például...

Ugyanez járókára és kiságyra is érvényes.

Ha tudsz varrni, vagy van a családban aki tud és gépe van, sokat tudtok spórolni! Ágyneműt, huzatot, takarót, fejvédőt, fürdőlepedőt mind lehet varrni, csak anyag kell hozzá (turi) vagy otthoni régi ágyneműhuzatok.

Mellszívót lehet kapni szájjal szívhatót a gyógyszertárban, meg ami fontos az a porszívós orrszívó (érdemes rá beruházni, az elemes semmit nem ér, és nagyon drága, a váladékot meg úgyis ki kell majd szívni, amíg ő nem tudja kifújni) 2000 ft. alatt van mindkettő.

Cumiból egyet vegyél végszükség esetére, mert nem kell, cumisüvegből szintén. Sterilizálni is elég a mikróban, lehet kapni oda való műanyag szettet.

Vízhőmérő sem kell, nem fogod használni.

Inkább utólag szerezzetek be valamit, ami kell, mint előre olyat, amit aztán nem használtok:)

Bocs ha hosszú voltam, kérdezz nyugodtan ha valamire kell ötlet:)

2010. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ui.: pelenkázni meg lehet az ágyon, minket is úgy pelenkáztak, körbe kell párnázni a babát hogy le ne pottyanjon. Kicsit kreatívnak kell lenni, manapság egy csomó mindent belesulykolnak az emberbe, hogy vedd meg mert különben nem vagy jó anya, de ezt felejtsd el.

Tulajdonképpen úgyse lesz fél évig szüksége csak arra, hogy anyatejet kapjon és ne fázzon, valamint pelenka.

Fel a fejjel:)

2010. szept. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ez tényleg kimerítő válasz volt és nagyon hasznos is köszi
2010. szept. 13. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!