Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó rémálmok terhesen?

Állandó rémálmok terhesen?

Figyelt kérdés
6 hetes kismama vagyok, és lassan megőrülök. Mióta tudom, hogy terhes vagyok állandóan rosszat álmodok éjjel, komolyan, már aludni sem merek. Ez összeköthető a terhességgel? Más is tapasztal ilyet? Köszi a válaszokat.
2014. jan. 19. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mitől félsz?
2014. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia! 18+3 hetes kismama vagyok, az elejétől vannak intenzív álmaim . igaz nem kifejezetten rémálmok, de volt olyan amikor rosszat álmodtam és nyöszörögtem is , a férjem ébresztett fel. Nem tudom mi okozza, de olvastam,hogy várandósság alatt sokkal intenzívebben álmodunk. a félelem pedig lehet tudat alatti, nálam lehet ez okozta olykor a rossz álmokat, kb. a 12.hétig,mert előtte 4 babát már elveszítettünk, és a félelem ott volt bennem végig. Most már nem álmodom rosszakat, de ahogy írtam,sokkal intenzívebbek az álmok mint korábban.
2014. jan. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem is kifejezettem rémálmaim voltak (akadt olyan is), de nagyon intenzívek voltak az éjjelek szinte az egész terhességem alatt, sokszor szinte fáradtan ébredtem annyi mindent csináltam álmomban:-)
2014. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mtpp válasza:
Én a 16. hétben vagyok. Nagyon keveset, vagy semmit nem alszok. Ha sikerül aludni összeálmodok minden marhaságot. Ma is ez volt a helyzet.4kor felkeltem és néztem magam elé, mert nem mertem visszaaludni.. Hogy összeköthető-e a tehességgel nem tudom, de én is hasonló cipőben járok.. Remélem már jól vagy..
2014. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Régi kérdés, de sosem évül el.. ilyenkor napközben is ezer dolog kavarog az ember lányának a fejében: aggodalmak, tervezgetés, változások, félelmek. A tudatalatti pedig az éjszakás ügyeletes, az agy gőzerővel próbálja feldolgozni ezt a rengeteg érzelmet.. Az álmok túlzott intenzitásáért és valóságosságáért a progeszteron hormon a felelős. A hormonszint ingadozásával párhuzamosan lehetnek majd nyugisabb szakaszok, de az is előfordulhat, hogy végigkíséri az egész terhességet. A lényeg, hogy ne kezdje el senki a netet bújva fejtegetni a látott képek lehetséges átvitt értelmét, mert csak plusz alapanyagot generál a folytatáshoz. Próbáljuk ezt is elfogadni a velejárójaként, akár csak a kívánósságot, rosszulléteket vagy a striákat, és kellő humorérzékkel inkább mosolyogjuk meg magunkat reggelente. Mindezt úgy mondom, hogy 25 hetes kismama vagyok, és sokszor a párom ébreszt fel, mert hangosan sírok álmomban - kb 2 hét volt összesen eddig a hat hónapom alatt, amikor nem álmodtam. Ráadásul a terhesség előrehaladtával, szintén a hormonoknak, a gyakori pisilésnek és a bébi mozgásának köszönhetően sokkal kellemetlenebb jelenség, mikor már képtelen vagy egybefüggően egy jót aludni - nem ritka, hogy egész éjjel ébren vannak a kismamák. Jó tanács: bármennyire nehéz, próbáljunk meg nem durván bevacsorázni, hiszen az még terhesség nélkül is rémálmokat okozhat. Kitartás Hölgyeim, pihenjetek sokat, mert hamarosan ennyit sem fogunk tudni! :D
2019. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!