Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes ilyenkor orvoshoz...

Érdemes ilyenkor orvoshoz menni, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Utolsó mensitől számolva elvileg ma vagyok kereken 5 hetes terhes (dec 15-én jött meg). Két tesztem pozitív, az egyik pénteki, a másik mai, ez láthatóan erősebb is. A kérdés az lenne, hogy ha 27-én megyek orvoshoz, amikor ha minden igaz 6 hetes és 1 napos leszek, tehát már a 7. hét, az jó, vagy korán van még? Első babánk, azért vagyunk ilyen tanácstalanok :) Előre is köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 19. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mikor terhes lettem, én is kb 6 hetes voltam mikor orvoshoz mentem. Ha akkor tudsz elmenni orvoshoz, az nem baj. Az még nem késő.
2014. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy késő, pont attól tartok, hogy korai, és esetleg nem lesz még szívhang, stb :)
2014. jan. 19. 15:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem tapasztalsz vérzést vagy erős görcsöket (nekem mensi szerű görcseim vannak, de ez normális, magnesii citricit szedek rá) akkor ráér a 8. héten is. Én 6 hetesen voltam, szívhang se volt, és a petezsák is lapos volt, így megijesztett a doki, hogy nem marad meg a baba. Következő terhességemnél a 8. héten megyek, mert akkor nem idegeskedek 2 hetet :)


22 hkm

2014. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, épp ez az, ami miatt nem tudom, mi lenne a jó, nem akarok fölöslegesen izgulni. A 7. héten elvileg már kell, hogy legyen szívhangja, nem? Kibírni is nagyon nehéz, mert addig nem mondhatom el senkinek, amíg nem voltunk orvosnál, pedig jó lenne, ha örülhetnének a nagyszülők :)
2014. jan. 19. 15:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Ha nincs semmi probléma, akkor ráérsz a 8. Heten menni, addigra még a gyengébb ultrahanggal is ltnak mindent.
2014. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy addig viszont nem tudok semmit sem... mit szedjek, mit ne, mit szabad és mit nem... kaptam ötezer tanácsot, de mindenki másra esküszik, ezért nem is merek csinálni semmit sem, amíg az orvos nem mondja :(
2014. jan. 19. 16:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak folsavat kell szedned. Semmi extra nincs ezen kívül.az orvos sem fog ms mondani.
2014. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, folsavat veszek is holnap, a terhesvitaminokkal kapcsolatban viszont vannak ellenérzéseim, nem tudom mennyire kellenek ezek...

Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 19. 17:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy Gravidát szedjem, mellé magnesiumot. A 11. hétig bírtam a Gravidát, utána ahogy lenyeltem vissza is jött az egész napi kajával. Ártani biztos nem fog. Viszont mivel van benne vas, ezért fokozza a rosszulléteket. Valamilyen vitamint érdemes szerintem szedni, mert tél van és ilyenkor nagyon kevés jut be a szervezetbe. Ha nincs bajod, akkor érdemes várni mielőtt dokihoz mennél, mert te is itt fogsz idegeskedni, hogy még nincs petezsák, nincs szívhang... Sok sikert! :)
2014. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Arra ügyelj, hogy ha gravidát veszel este vedd be, úgy kevesebb eséllyel jön ki, de egyébként bármilyen terhesvitamin mellett döntesz este jobb lenne bevenni.

Nekem gravidát és magnesiumot kellett szednem (Magnerotot szedtem, de aztán az erősebb görcsök miatt a magnesii cittrici mellett döntöttem)

2014. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!