Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin? Igen, vagy nem?

Terhesvitamin? Igen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Csak az elsö trimeszterben vagy a végéig? Nem lesz túl aktiv a baba? Vagy óriás baby születik majd?
2014. jan. 19. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak a folsavat ajánlotta a dokim az első 3 hónapban. Pedig februári születésű a kisfiam. Sok gyümölcs, zöldség, változatos étkezés.
2014. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is csak az első trimeszterben szedtem, ahogy kiderült a baba, rögtön. Nagyon szarul voltam tőle, mindig émelyegtem meg hánytam. 14 héttől csak heti 1-2t szedtem, utána lassan elhagytam. Sokkal jobb lett a közérzetem. Inkább változatosan étkezem, minthogy vitaminokkal tömjem magunkat tele. Omega3at szedem. MInden nap 12 narancs+alma+banán, megfázva sem voltam, minden ok és a baba is normálisan fejlődik. Szerintem felesleges végig szedni.
2014. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Változatosan táplálkozó embernél felesleges. A folsav a egyetlen, amit nem tudsz megfelelő mennyiségben bevinni élelmiszerrel, illetve második trimesztertől kálciumot érdemes, mert a magzat elkezdi nagy mennyiségben elszívni - ha máshonnan nincs, akkor az anyai csontvázból, fogazatból.

Szóval azért érdemes szedni, hogy ne a csontkészleted bánja, hogy a magzat csontvázat növeszt. Elvileg sok sajttal ezt is be lehet vinni, csak nem életszerű a napi fél kg sajt, pláne öröklötten rossz fogazattal vagy csontritkulási hajlammal.

2014. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szedtem végig, mert mindenki mást mondott, úgy voltam vele, baj nem lehet belőle. Nem lett aktív babám, terhesség alatt abszolúte nem volt az. Sőt paráztam, mert csak a 25. héten éreztem először mozogni. 3000 grammal született a 41. héten. :)
2014. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel most nem tudsz minőségi tápanyaghoz jutni, szedd! Tavasszal-nyáron már egész más a helyzet, de most csak vegyszerezett, kényszerérlelt vagy több ezer kilométert utazó, éretlenül leszedett zöldséghez-gyümölcshöz juthatsz hozzá sajnos.

Vannak természetes eredetű vitaminok is.


Az első trimeszterben mindenképpen szedném minden nap, utána kétnaponta, a harmadikban és a szoptatási időszakban úgyis kell majd vasat és kalciumot pótolni, na meg halolajat szedni, arra talán egyszerűbb és költséghatékonyabb, ha külön-külön készítményeket választasz.

2014. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!