Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El szabad mondani már most,...

El szabad mondani már most, hogy terhes vagyok? Még csak a 4 hétben vagyok és babonás is vagyok egy kicsit ezért nem tudom, hogy ezt már mondhatom a barátaim előtt vagy várjam meg a 12. hetet?

Figyelt kérdés
2008. júl. 17. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:

miert ne szabadna? ha nem birod magadban tartani, mond el!!oszd meg az oromodet mindengkivel:-)

gratulalok!!

26 hetes kismami

2008. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nem is várod meg a 12. hetet, de legalább a 8-9.hétig várj. nagyon sok terhesség ekkor már biztosabb, mint most!
2008. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én a közeli családnak tehát a szüleimnek elmondtam az 5-ik héten, de a többiekkel vártam míg nem láttuk a szívhangot.
2008. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az ember legszívesebben az egész világnak elmondaná a boldogságát, ez természetes. A te döntésed, hogy mikor mondod el, nincs rá jó recept, de azt be kell kalkulálnod, hogy az első 12 hét bizonytalan...

Mi csak a 12. hét után jelentjük be.

Üdv. 10 hetes kismami

2008. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi az első ultrahang után mondtuk el a családnak, amikor már volt szívműködés és a doki megerősítette a terhességet, illetve azt, hogy méhen belüli. Hat hetesek voltunk. A munkahelyemen 12. héten jelentettem be, kivéve az egyik kollégámat és egyben nagyon jó barátomat, akinek egyből a pozitív teszt után szurkolt, ugyanis már hónapok óta hallgatta szerencsétlen, hogy mikor van peteérésem, mikor milyen a hőmérsékletem és vigasztalt, amikor nem jött össze. Szóval ő szinte már velünk együtt várta...
2008. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 31 hetesen még senkinek se mondtam, a párom kürtölte világgá :)

De szerintem is várj egy picit, ez még korai nagyon, főleg ha babonás vagy.

2008. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia! ha rám hallgatsz,még vársz egy picit! én tavaly,a pozitív teszt után rögtön mondtam mindenkinek! aztán amikor 9 hetesen elmentem a dokihoz,akkor közölte,hogy ödémás a magzat,és meg kell szakítani a terhességet! szóval millió meg egy probléma fennállhat sajnos,és azt már egyáltalán nem volt olyan nagy öröm újságolni,hogy mégsincs semmilyen baba! most 6 hetes vagyok,és csak a szüleim tudják,még anyósomék sem! jövőhéten megyek orvoshoz,de ne tudd meg,hogy mit érzek most! rettegek! remélem tudtam segíteni! boldog babavárást!

szia!

2008. júl. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok babonás, de az emberben mégis ott van a bizonytalanság, én már lassan 15 hetes leszek, de nem kürtölöm világgá, ami persze jól esne. A munkahelyemen azonnal meg kellett mondanom, mert veszélyes közegben dolgoztam, akkor voltam 5 hetes, azonnal el is jöttem tp-re. Szerintem még várj egy picit, de a családban miért ne mondhatnád?!


Boldog babavárást!

14 hetes kismama

2008. júl. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia én mikor megtudtam, sokmindenkinek elmondtam, amikor már volt szívhang még több embernek. Ez volt 2és fél hete. Tegnap voltam UH-n és közölte a doki, már csak üres ellaposodott petezsákot látja, a baba eltűnt. Remélem veled minden rendben lesz, de én ebből tanulva, legközelebb biztos megvárom a 3hónapot még a szüleimmel is. Most közölhetem mkivel még a mhelyemen is, és tök szar, amikor kérdezgetik, h na mi van? Ők örülnek h terhes vagyok, és mondanom kell, h már nincs... Ez olyan szörnyű, és annyira fáj...
2008. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért várj pár hetet, mert ha történik valami a babával, akkor ....

Nagyon jó érzés az emberek öröme ha elmondod nekik a jó hírt, de a sajnálkozást nehéz elviselni.

A mi babánk a 12.heti uh-ig csak a mi kis titkunk volt.

2008. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!