Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet, hogy vannak...

Hogyan lehet, hogy vannak kismamák, akiket a háziorvos tart táppénzen?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes lettem, így terhességi táppénzre kell mennem. Ahogy utánaolvastam eddig, szinte mindenki azt írta, hogy a szülésztől kell javaslat, amely által a háziorvos felvesz táppénzre. Tegnap voltam a fogadott dokimnál, aki azt mondta, hogy a terhesgondozóba kell mennem, mivel az tart táppénzen. Háziorvos csak nem terhesen vehet táppénzre.

Akkor én értettem félre valamit?


2014. jan. 21. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenkit tarthat a háziorvos táppénzen. Bizonyos ido utan terhesseg eseten - illetve akármilyen elhúzódó betegség, pl depresszió, reuma, stb- szakorvosi javaslat kell.
2014. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem a háziorvos tartott táppénzen nőgyógyászati javaslattal.
2014. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem a háziorvos tart táppénzen 8.héttől, veszélyeztetett terhesség miatt. A nőgyógyásztól van papírom, amire rá van írva, hogy ágyban kell maradnom. Ezzel kellett elmenni a háziorvoshoz és annyit kérdezett, hogy tudják-e a munkahelyen, mert ha igen, akkor az ehhez kapcsolódó kóddal vesz táppénzre, ha nem, akkor mással.
2014. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásztól kell javaslatot kérni, akkor tud táppénzen tartani a háziorvos.
2014. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak nem miskolci vagy? Itt a háziorvos nem ír ki 9-es kóddal, azaz veszélyeztetett terhesség miatt. A terhesgondozóban lévő nőgyógyász tart táppénzen, aki az én esetemben pl. még csak nem is az a nőgyógyász volt, akihez egyébként jártam. Tehát mentem a saját orvosomhoz a megyei kórházba vizsgálatra, meg uh-ra, a táppénzes papírért meg a diósgyőri sztk-ba.
2014. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az utolsó írta. A veszélyeztetett terhességnek külön kódja van: 9. Erre elvileg ki tud írni a háziorvos, de csak abban az esetben, ha nőgyógyásztól kapsz hozzá javaslatot - nálunk (Bp.) így van. Az én nőgyógyászom annyit írt rá, hogy javasolja a betegállományban tartásomat, bár én akkor már 36 hetes terhes voltam.

Ezek szerint Miskolcon nem így megy:(

2014. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Engem végig a háziorvosom tartott táppénzen,semmi gond nélkül.

Semmi problémám nem származott belőle.

2014. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahol lakom van terhesgondozó. ők tartottak táppénzen

Húgom ahol lakik nincs terhesgondozó és őt a háziorvos tartotta táppénzen.


Mindkét esetben kellett a javaslat a nőgyógyásztól

2014. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a miskolci. Nálunk a háziorvos nőgyógyászati javaslattal SEM tart terhesen táppénzen. És nem csak az én háziorvosom, másoktól is megkérdeztem a városban, mert én sem akartam elhinni. Főleg azért csodálkoztam ezen, mert a terhesség első felében még nyíregyházi háziorvosom volt és 4 hónapig ő tartott 9-es kóddal táppénzen, majd amikor áthoztam Miskolcra a kártyám, akkor döbbentem le, hogy itt nem úgy csinálják.
2014. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok választ! Nem, győri vagyok. Engem csak azért bosszant, mert ma például 1 órát vártam egy szem papírért. Rengetegen várnak terhesgondozásra, háziorvosnál sokkal, de sokkal rugalmasabban ment volna ez az egész.
2014. jan. 21. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!