Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a vizesedés? Mitől és...

Milyen a vizesedés? Mitől és hol alakulhat ki? Mit lehet vele és ellene tenni? Mikor és miért veszélyes?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok és mintha vizesedne a bokám. Elég sokat híztam a már amúgy is nagy súlyomhoz. Nem tudom, hogy vizes e, csak folyton viszket és egy kicsit meglátszik az ujjam illetve a zokni vonala. Mit tegyek? Lehet belőle baj? 2.baba az elsővel keveset híztam semmi baj nem volt.
2014. jan. 21. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Védőnő azt mondta, hogy akkor baj a vizesedés, ha nem csak az van,hanem magas vérnyomás és a vizeletben fehérje is, illetve ha ebből a 3 tünetből már kettő megvan, akkor terhességi magas vérnyomásra utalhat, amit fokozottan kell figyelni.

Attól függ, mennyire marad bent az ujjad nyoma, mert ha nagyon rövid ideig, és nem mélyen, az még nem akkora baj talán.

Mutasd meg az orvosodnak és a védőnőnek, ők jobban értenek hozzá.

Vérnyomásodat méred?

2014. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ! Csak épphogy, meg igazából nem is látszik dagadtnak, csak pufinak. A vérnyomásom teljesen rendben van szerencsére, majdnem naponta mérem.
2014. jan. 21. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló helyzetben vok én is, 18+5 vok, 2 napja vannak ilyen tüneteim. Megijedtem. Nagyon kövér vok amúgy is, 97/178 a kezdés, most már 104 vok, az utóbbi héten 2 kiló rámjött, mióta pufizok:(((Te mennyit híztál, hogy vagy? Nekem éjszaka az ujjaim is zsibbadnak, nagyon, újababn.
2014. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!