Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak? Szóljak, vagy ne?

Mit csináljak? Szóljak, vagy ne?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok és már a 25 héttől vannak godjaim a vizesedéssel. Múlt héten voltam védőnőnél és dokinál is, akkor ők azt mondták, hogy ha nem lesz jobb és már le se fog menni teljesen a víz a lábamról befektetnek a kórházba. Jövőhéten megyek UH-ra és ott is majd megvizsgál a dokim. Sajnos most már annyira vizesednek a lábaim, hogy reggelre sem megy le a víz róla. Napközben is pihenek, csak néha sétálok pár percet, de estére még is olyanok a lábaim mint egy lufi...feszülnek, fájnak, viszketnek és most már ugyan ez kezdődik az ujjaimmal is. A bokáim és a lábfejem pedig már egyfolytában vizes. Sajnos ezek már a súlyomat is eléggé befolyásolják...amikor este méreckedem akkor mindig 4-5 kilóval többet mutat, mint reggel, amikor nagyjából kevesebb a víz rajtam. Szerintetek mit tegyek? Nagyon féltem a kisbabámat nehogy neki emiatt bármi baja is történjen...de ha meg befektetnek, akkor az egész ünnepet ott tudhatom le...a családom és a párom nélkül...ki mit gondol? De én úgy érzem fontosabb a kicsim, mint egy buta karácsonyi vacsora...

2013. dec. 13. 06:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Karacsony jovore is lesz. Kisbabat viszont most varsz. Ha be kell fekudni a korhazba akkor be kell fekudni.

Belegondoltam...nekem az utolso 2 hetben volt az amit leirsz...amikor mar igazabol barmikor beindulhat a szules. Ez nem vicc, tessek korhazba vonulni es egy gyonyoru kisbabaval kijonni! Egeszsegesen!

2013. dec. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy tartasz egy csak gyümölcsnapot rengeteg folyadékkal. Amikor semmi mást nem eszel, csak gyümölcsöt. Ez általában beválik, valamelyest lemegy a víz. A sót zárd ki teljesen. Ha így sem megy, akkor még mindig be tudsz menni.
2013. dec. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, bizony. No, nem azért, mert a karácsonyi vacsora buta volna, hanem azért, mert ez az extrém vizesedés terhességi toxikózisra is utalhat. Meg kellene nézni, nincs-e fehérje a vizeletedben. Sómentes diétára fognak állítani, ahogyan mondta itt mondta itt valaki. Szerintem sosem bocsátanád meg magadnak, ha bármi baj lenne. Szólj, megvizsgálnak, és az orvosod majd eldönti, mi a helyes. Még az is lehet, hogy a karácsonyt otthon töltheted. Áldott ünnepeket, boldog babázást Nektek!
2013. dec. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt : ha be is fektetnének akkor karácsonyra tuti kiengednek, az ünnepekre csak a nagyon súlyos , életveszélyes eseteket tartják bent.

A tiedet meg kell nézetni, lehet gond is akár. Én is a toxiémiára gondolok. És azért ilyen miatt nem fektetnek be, legalábbis nem hetekre, ha időben el van kezdve kezelve.


Amit tehetsz: sok mozgás, sétálj sokat, szigorú sómentes diéta, ásványvízből pedig az óbudai gyémánt babavíz, ami nátriumszegény.

2013. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is nagyon sokat vizesedtem már a 25. hét körül. Engem nem fektettek be miatta, azt mondták csak akkor ha a vérnyomásom is magas lessz.

Mennyi a vérnyomásod?

Amugy csak a 41. héten fektettek be mert tulhordtam a kicsikémet.

Ja és tényleg zárd ki a sót és a fűszereket.Mert a só megfogja a vizet.

2013. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vizesedés ellen pont a mozgás a legjobb - napi fél óra kell ahhoz, hogy a nyirokrendszer elkezdjen tisztulni, hogy az izmok segítsenek visszaküldeni gravitáció ellenében a használt vénás vért. Ha tudsz háton feküdni, próbáld meg a vénás tornát (nagyon lájtos, nem kell hozzá hasizom, pl: [link] de biztos találsz még). És mint előttem is írták: kerüld a sót/nátriumot, igyál rendesen, tarts gyümölcsnapot (főleg alma).
2013. dec. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szólj az orvosnak! Kettőtök egészsége mindennél fontosabb. Ünnepekre úgy is haza engednek, ha az orvos úgy látja.
2013. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm és a szülésznőm egyszer azt mondták kevés víz (napi 1 liter a nagy kánikulában)és ne mozogjak sokat, másszor meg azt hogy sok víz és sok mozgás... Akkor most döntse el az ember hogy mi a jó...
2013. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!