Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki, garantálja, vagy vállalja...

Ki, garantálja, vagy vállalja a felelősséget azért, hogy semmi bajunk nem lesz a H1N1-es oltóanyagtól?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy már a fületeken jön ki,ez a téma,de ha biztosra mondanák,sőt bebizonyítanák,hogy nem lehet bajunk az oltóanyagtól,nyugodtabb szívvel oltatnék.24 hetes kismami
2009. dec. 4. 22:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Én 21 hetesen beoltattam magam-nagy vacillálások közepette-

és hála az Égnek eddig semmi bajunk nincs.Felelősséget nem vállalt senki,de én meggyőztem magam,illetve átbeszéltük a férjemmel,és úgy döntöttünk,hogy a betegségtől jobban félek,mint az oltóanyagtól.Mikor meghallottam a hírekben,hogy meghalt a kismama babája,aztán a kismama is,elsírtam magam,férjem kérdezte,ugye jól döntöttünk???

Most is sírok,én nem akartam lélegeztető gépre kerülni,élet-halál közt lebegni,nem tudva,hogy megússzuk-e károsodás nélkül.

Oltattam,és reménykedek benne,hogy nem lesz baja a babámnak.Ha igen,akkor is tiszta lesz a lelkiismeretem,és vállalom a következményeket!!!

2009. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én is sokat töprengtem a dolgon és az én dokim pl. nem javasolja és itt a környezetemben egy kismama se oltatta be magát. Nem járok szinte sehova de a párom dolgozni jár és hazahozta a betegséget. El is kaptuk tőle a 3 éves fiam és én is (17h kismama vagyok).Nagyon féltem, mert a páromnak tüdőgyulladása lett, a fiamnak mandula gyulladása. Hála az égnek nekem 2 napi lázas állapot után (ami szerencsére nem szökött az egekbe, 38,5-nél nem engedtük feljebb)és 2 napi orrfolyás -gőzölés -sok-sok citromos tea után már semmi panaszom. Persze rögtön voltam orvosnál az első tünet jelentkezésekor és szedek Zinnat-ot, amit a kismamák is ehetnek (antibiotikum).

Tehát az a véleményem, hogy ez nagyon egyénfüggő, akinek le van gyengülve a szervezete, vagy genetikailag gyengébb azokra nézva tényleg veszélyes ez az új influenza, de a legtöbben szerintem átvészelik így mint én. Mindenki maga mérje fel hogy oltat-e vagy sem.

2009. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Megkérdezhetem, hogy azt honnan tudod biztosan, hogy a H1N1-gyel fertőződtél meg, és nem valami mással, ami kevésbé agresszív. Most nagyon sok minden terjed az országban, én is beteg vagyok, fájt a tüdőm, köhögök még mindig, folyik az orrom, de nekem csak hőemelkedésem volt egy délelőtt. Ez szerintem egyáltalán nem influenza, de ugyebár ezt csak a tesztek által deríthető ki, amit sajnos nem csinálnak, csak akkor, ha már haldoklik valaki, vagy már bele is halt. :O(

2009. dec. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ilyen hiszteria is csak Magyarorszagon van. En kulfoldon elek es az orvos egyaltalan nem javasolja az oltast, mivel nincs tesztelve kismamakon, hogy milyen mellekhatasok lehetnek a kesobbiekben.

De ahogy mar az elottem szolok kozul is irta valaki, az oltoanyagot valakinek el kell adni/ Szerintetek Ceizel Endre miert ellenezte eleinte, aztan hirtelen megvaltoztatta a velemenyet, szerintem azert mert ot is megfoztek a gyogyszergyartok, ilyen egyszeru.

2009. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Én sem bízom Czeizelben, de valószínüleg azért változtatta a véleményét, mert tapasztalták, hogy a vírus veszélyesebb mint gondolták. Egyébként bármi baleset, bármilyen betegség esetén az első az anya élete az orvosoknak ezt tanítják. Az oltás esetében is valószínüsíthető, hogy erről is szó van. Persze hogy nem vállal senki felelősséget, hiszen nem volt idő tesztelni az oltást. Azért engedélyezték tesztelés nélkül, mert vészhelyzet van. Egyébként ne hasonlítsuk már magunkat Angliához vagy Németországhoz. Magyarországon vagyunk, itt vannak súlyos és halálos áldozatok. Lehet,hogy a vírus is más, az pedig biztos, hogy az itt forgalomban lévő oltóanyag is más, kifejezetten jó összetételű, hatású, kevés mellékhatással (nem kismamákra értve, azt ugye nem tudjuk).
2009. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanannyi a garancia mint arra,hogy ha elkapod akkor nem lesz semmi baj!Azt ki garantálja,hogy nem kapod el,illetve ha elkapod a súlyos szövődmények nem okoznak gondot?A másik oldalról kaptál garanciát?Valaki vállalta a felelősséget a kismama halála után?Vagy azok után akik lélegeztetőn vannak?Senki nem fog neked garantálni semmit,DE EGYIK OLDALRÓL SEM és a veszély nem csak az oltás formájában fenyegethet, ezzel miért nem számolsz?
2009. dec. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!