Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy éltétek meg?

Ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok tapasztalatait várom, akik már átestek egy vetélésen és utána teherbeestek. Hogyan éltétek meg a következő terhességet? Vagy akár csak az első vizsgálatot? Voltak megérzéseitek, hogy ezúttal minden rendben lesz? Vagy épp ellenkezőleg, aggódtatok nagyon? Milyen érzésekkel vártátok az első vizsgálat napját, eredményét stb.?

2013. aug. 27. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy vetélésem, és utána a próbálkozás idején eléggé aggódtam, hogy mi lesz a következő terhességgel. Mikor sikerült, a szívem mélyén úgy éreztem, hogy most minden rendben lesz. Persze azért a 12. hétig nagyon izgultam, de utána azért jobb lett. Néha azért vannak szorongást keltő gondolataim, de szerintem ez mindenkinél van. Az első terhességkor jobban aggódtam, hogy mi van ha beteg a baba, ha nem sikerül (lehet, hogy tudat alatt éreztem, hogy gond lesz), de most valahogy a vizsgálati eredményektől sem félek, mert úgy érzem minden rendben. 21 hetes vagyok most.
2013. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először nagyon nagyon pozitív voltam, aztán mikor megint elkezdtem barnázni (ahogy a vetélés elején) eléggé kiborultam. Na onnantól kezdve már nagyon izgultam minden vizsgálatnál.

Aztán volt pár nehézség (pl amniocentézis) és úgy a 25. héttől voltam teljesen nyugodt. :)

2013. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egymás után kétszer vetéltem el. Első alkalommal 3,5 hónaposan, a második alkalommal 2 hónaposan. A második vetélésem után azt hittem, nekem ez a sorsom. Nem vagyok képes kihordani egy babát. Tudomásul vettem, és úgy döntöttünk, hogy akkor baba nélkül éldegélünk édes kettesben, Viszonylag hamar teherbe estem harmadjára is. Eljártam rendesen orvoshoz, de úgy voltam vele, nem élem bele magam az anyaságba, mert úgyis elmegy ez a baba is.. Így bár egészségesen éltem, jártam rendszeresen vizsgálatokra nem foglalkoztam a terhességemmel. Ha ne nőtt volna a hasam akkor nem is tűnt volna fel a terhességem. Nem voltam tüneteim sem (se hányinger, se rosszullétek, semmi) Csak a hasam nőtt... Végül rendesen szinte kipottyant (ha lehet ezt mondani) a fiam. Még a szülés miatt sem volt időm aggódni olyan gyorsan világra jött..
2013. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem is volt egy vetélésem áprilisban 6hetesen.nagyon nehezen jött össze és nagyon megviselt.föleg hogy gyogyküret is volt.

aztán 2.5honap mulva teljesen véletlen ismét teherbe estem. teljesen megfeletkeztünk a védekezésröl és tök nyugodt voltam hogy ugysem jöhetett össze mert már volt peteérésem éreztem. hát ugynézki dupla honap volt. most 11hetes vagyok uh szerint.az az érdekes hogy néha teljesen megfeletkezek rola h várandos vagyok .semmi tünetem nincs csak a cicifájás.meg estefelé émelygés de 2napja az sincs már. persze félek hogy öt is elveszitjük.de olyan mintha nem tudnám elhinni. nem birom beleélni magam teljesen.mindig eszembe jut hogy az elözö minden jel mélkül eltünt és vele is megtörténhet.néha meg teljesen ugy érzem vele minden okés lesz és halál nyugodt vagyok. rengeteg gondolat és érzés kavarog bennem.de mindig elsirom magam mikor meghallom a szivverését.akkor 3napig nyugodt és boldog vagyok.

nehéz dolog ez.

2013. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Arra jöttem rá, hogy ezek szerint nem vagyok kirívó eset. Nagyon félek, tartok a látottaktól, de valahogy most mégis mintha tök másképp érezném. Sokkal higgadtabb és nyugodtabb vagyok. Az előző terhességet abban a 3 hétben, amíg tudtam róla, végigizgultam, az első vizsgálattól rettegtem és meg is történt a baj, mintha megéreztem volna. Most pénteken megyek orvoshoz először a második babával és bár nem tagadom, tartok az eredménytől, de valahogy sokkal nyugodtabbnak érzem magam, mint három hónapja ilyenkor. A tüneteim szinte dettó ugyanazok, mint először, erre nem merek alapozni semmit. A tesztjeim szépen erősödők voltak, de ez sem mérvadó, hiszen az előzőnél is ugyanígy volt. Csak hogy akkor a 7. hétben egy eldeformálódott üres petezsákot láttunk és igazából ez a része rémiszt, a vizsgálat, hogy most mi vár ránk. Vajon ugyanazt fogjuk látni, vagy ezúttal minden tökéletesen rendben lesz? Nyugodt vagyok, de sajnos nem tudok 100%-osan pozitív lenni...


Azért egy kicsit megnyugtattak a válaszaitok, mármint ami a lelki részét illeti, köszönöm!


Kívánom, hogy a továbbiakban is minden rendben legyen mindnyájatoknál :)

2013. aug. 27. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly márciusban volt vetélésem, nagyon rosszul viseltem, 6 hetes volt a baba! :(

Van már egy lányom, vele semmilyen gond nem volt a terhesség alatt.

Most 10 hetes vagyok (pont arra a napra vagyok most kiírva, amikor a vetélés elindult), minden rendben, érzem, hogy nem lesz gond, de azért aggódok, jobban, mint annak idején a lányomnál, de szerintem ez természetes! A vizsgálatok előtt eddig izgultam, és boldog vagyok, hogy úgy jöhetek ki, hogy minden rendben!

Kérdező, hidd el nem lesz gond! Boldog babavárást kívánok mindenkinek!

2013. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat.

A baba elveszítését nagyon sajnálom, viszont tök jó tudni, hogy egy vetéléssel nincs vége a világnak, utána még jöhet számos egészséges baba :) Én is ezzel nyugtatom magam. A környezetemben, aki átélte a babája elveszítését, mind ki tudta hordani utána egészséges gyerekeit, úgyhogy hála Istennek, csak jó példa van előttem.

Remélem, hogy minden rendben lesz velünk, ahogyan veletek is.

2013. aug. 28. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!