Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szénhidrát diétával sikerül...

Szénhidrát diétával sikerül kordában tartani a súlyomat?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon megszaladt a súlyom. 23 hetes vagyok, és már +8 kilónál járok, ami szerintem is, és a védőnő szerint is nagyon sok :( Sajnos zabáltam eddig, nem kellett volna...tanácsolta, hogy kb 200 grammos szénhidrát diétát kellene tartanom... Kérdésem az lenne felétek, hogy aki szénhidrátszegény diéta szerint eszik/evett, annak mennyire sikerült megfogni a kilókat, vajon mennyire számítsak még a végéig, ha sikerülne szépen betartani a diétát? Vannak bevált, jó kis oldalak, ahol tippeket adnak, mit lehet enni, jó tanácsok esetleg? Előre is köszönöm!
2014. jan. 29. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az egész terhesség alatt 180 gr-os diétán voltam (amúgy is így eszek mindig) és így is 13 kilót híztam. Főleg a végén, a 20. hétig semmit. Hízás szempontjából nem a szénhidrát számít, hanem a kalória.
2014. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a szénhidrát számolás nem elég. A kalóriát is nézni kellene. Kb olyan 2000 kcal alatt kellene maradni.
2014. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az adagokra figyelj es az uditot, sutit, csokit, csipszet zard ki (legjobb, ha inni csak vizet iszol, tejet se!!!), koretnek pedig ne krumplit es tesztat valassz, kenyernek rozsosat, vagy ch-csokkenzettet egyel. Eleg ezt a par alapelvet betartani es nem kell szamolgatni! Tapasztalat.
2014. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Tudnátok esetleg javasolni főtt ételeket, amiket elkészíthetek? A helyzetet bonyolítja, hogy másfél évesemnek is főzök...Tehát kétfélét kellene, mert azért mégsem ehetem azt többnyire, mint ő...vannak tuti receptjeitek? Ma pl finomfőzeléket csináltam, Manónak hagyományosan, magamnak meg mertem ki egy kis zöldséget a levével, és önmagával, illetve kefírrel sűrítettem, főtt tojást főztem ki hozzá...ez pl elég diétás? Nagyon szeretnék odafigyelni, el vagyok keseredve :( Este megyek vásárolni a férjemmel diétás cuccokat :D

Apropó, alma napot lehet tartani? Előző terhességemnél ajánlotta a dokim, hogy egy héten egyszer tartsak alma napot, vizesedés enyhítése miatt...ugye az nem árt?

2014. jan. 29. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
hát nekem megfogta a sulyom, 24. hét utan kezdtem 180 g ch dietat..ekkor 3 kilo hizasnal tartottam, 7 lett összesen. ..a 200g ba boven belefér sztem ha elhagYod a cukrot, édességet. ..en ezeken kivul mindent ettem, csak számolva ch táblázat ot siman talalsz a neten ja es ami meg fontos napi hatszor egyél kb. keveset, ne haromszor sokat
2014. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha nem zabálsz,ès a nasit elhagyod,szerintem elég!Legalábbis nekem ennyi elég volt.Sanyargatni magad ha nincs a cukroddal gond,szerintem nem kell!
2014. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!