Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki alacsony szénhidrát...

Aki alacsony szénhidrát tartalmú diétával fogyott miket evett? Pl. Köretnek a hús mellé, valamint reggelire, vacsorára? Kíváncsi vagyok, ki mennyit fogyott, és miket evett!

Figyelt kérdés

Kevés ötletem van hogy mivel tudnék jóllakni, ami nem szénhidráttartalmú. Nem Atkins diéta érdekel, mert azt nem tartom egészségesnek, és nem is meghatározott étrend, hanem csak az alacsony szénhidrát-bevitel.

Ja és hogy belefér-e időnként valamilyen gabona-féle, vagy hüvelyes (lencse stb) Esetleg ha nagyon megkívánok valami édességet, elrontom-e vele az addigi diétát.


2010. jan. 3. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Szeritntem nem igazán jó semmilyen élemiszercsoportot kiiktatni, de nem ez a kérdésed.

Köritésként tudsz majdnem mindenféle zöldséget enni párolt formában - pl. kukorica nem túl ajánlott, de kevés belefér - , ezzel a krumpli/tészta/rizs köritést tudod helyettesiteni.

Idönként mindenképpen jónak tartom ha eszel valami gabonaszármazékot (legalább hetente), és én az édességet se iktatknám teljesen ki, mert akkor túlságoan kiéhezel rá, aminek az a következménye, hogy aztán egyszer rövidzárlatként megeszel több tábla csokit. Inkább egyél pl. hétvégén EGY szelet tortát vagy EGY darab csokit, de csak egyet - és a kalóriát máson spórold meg.

A nagyon egyoldalú diétáknak nagy hátránya, hogy a szervezetnek a kihagyott csoport hiányozni fog, és ehy idö utánnem birod tovább.

2010. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 igabcsy ***** válasza:
100%

Tökéletesen, 100%-ban egyetértek az előttem szólóval.

Még annyival egészíteném ki, hogy egyél leveseket, főleg zöldséglevest. Ez egyrészt kevés kalória és szénhidrát tartalmú, másrészt telít, harmadrészt jó folyadék pótlásként.

Nyugodtan ehetsz kenyeret (vegyél teljeskiörlésűt), mert ez tömöttebb, kevesebbtől is jól laksz, és a rosttartalma miatt lassabban szívódik fel, valamint segíti az emésztést.

Nézz utána egy szénhidráttáblázatban (ilyent sokat találsz a neten ha beírod a google-ba).

Valamint érdemes utána nézned még egy dolognak, még pedig a glikémiás indexnek (GI)

erről olvashatsz pl. itt:

[link]

Minnél alacsonyabb egy étel GI-je, annál jobb, mert akkor lassan felszívódó szénhidrátot tartalmaz.


No és, hogy a kérdésedre is válaszoljak.

reggelire: teljeskiőrlésű kenyérből 1-2 szelet, soványsajttal, valami klassz pástátommal amit én készítettem pl zöldségekből, vagy lencséből, vagy fetasajtból,stb... fűszerekkel, mustárral, olívaolajjal - ízlés szerint, és sok-sok paprikával,paradicsommal, uborkával.

Ebédre: leves, natúr husi vagy hal többnyire párolt zöldséggel, főzelékek.

Vacsorára soványsajtot szoktam enni sonkával, natur joghurtot, túrót, kefírt, szénhidrátot ilyenkor már nem eszem.

Tízóraira gyümölcsöt ettem.

Uzsonnára pedig - ha éhes voltam - akkor valami zöldségfélét rágcsáltam, esetleg egy almát 1-2 szem dióval, mandulával, vagy egy joghurtba kevertem egy evőkanál lenmagot (olyan lett mint a műzlis joghurt, de nem édes)

Én így fogytam fél év alatt 10 kilót.

Ezeket a szabályokat most is betartom (néha nap persze megengedek magamnak mást is, - egy kis csoki, süti, fagyi - de az nem minden napos. Ennyitől nem hízok.

És Te sem fogsz.

2010. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszaitokat! Ezek szerint a lencse bár magasabb szénhidráttartalmú, mégis lehet enni, ez jó mert szeretem. A GI indexről már hallottam de el is felejtettem hogy létezik, jó hogy írtad! Köszi még egyszer hogy időt szántatok a válaszra!

Még szívesen olvasnék jó ötleteket másoktól is hogy mit ettek ha így fogytak, szénhidrátban szegény diétával!

2010. jan. 4. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
fél év alatt 10 kilo? akkor nem vitted túlzásba a diétát... én 1 hét alatt fogytam 4-et..
2012. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"fél év alatt 10 kilo? akkor nem vitted túlzásba a diétát... én 1 hét alatt fogytam 4-et.."


Igen, csak aki fél év alatt fogy el 10 kg-ot, az meg is tartja, aki meg egy hét alatt 4-et, az rövidesen visszaszedi.

2012. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az nem attól függ, hogy visszajönnek a kilók vagy nem, hogy mennyi idő alatt mentek le, hanem hogy mennyire építi be az életébe az étrend változásait és a mozgást aki fogyni akar és tartani is akarja a súlyát.
2012. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha lassabban fogy le valaki, akkor nagyobb az esélye, hogy normális módon fogyott, nem koplalással.

2. Ha lassan fogy - föként idösebb - valaki, akkor a böre jobban vissza tud húzodni, nem marad löttyedt.

2012. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!