Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Jó csökkenett szénhidrát...

Jó csökkenett szénhidrát tartalmú diéta? PCOS + Ir! Mercformin. Rendszeresen szedem. De nem vagyok tisztában a szénhidrátszegény diétával kapcsolatban

Figyelt kérdés

Illetve kinek milyen story-ja van ezzel kapcsolatban?

Már belefáradtam az egészbe... rettenetesen szeretnénk babát!!


2013. dec. 27. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A diéta és a merckformin önmagában nem elég, mozogni is kell mellette. Nekem heti 3-4 alkalommal min. 45 perc kardiózást írt elő a doki.


Ha úgy érzed is, hogy belefáradtál, a diétát tartani kell.

Szerintem menj el diétás tanácsadásra, ott rendesen elmagyaráznak mindent.


Ha küldesz email címet, tudok küldeni mintaétrendeket és táblázatokat (de csak januárban, mert holnap elutazunk)

2013. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat amit írok. 3 éve szeretnék babát. Mindent kipróbáltam már amit lehet. Idén végre sikerült teherbe esnem closibegyt segítségével, de elvetéltem. Nyáron kiderült inzulinrezisztencia, ciszta. Utánaolvastam, mit tehetnék, legelső ötlet a diéta volt. A paleoról olvastam egyre többet, ami meggyőzött és szeptembertől elkezdtem a paleolit táplálkozást. Azt hallottam legalább fél év kell, hogy a szervezet reagáljon, és beinduljon a gyógyulási folyamat. Nekem már a múlt havi és mostani ciklusom is maga volt a tökély, tojcsis nyák, tökéletes hőgörbe, szép egészséges vérzés. Ezek mellett egy csomó panaszom megszűnt, nem görcsölt a hasam annyira mint előtte, elmúltak a ragyáim. Nem vagyok fáradékony, pedig kávét sem iszom, fitt lettem, és leadtam 7 kg-ot pedig nem is fogyókúrázom, betartom a paleo alapelveket, napi 6- szor eszem, a vércukrom gyógyszer nélkül lement 4.5 re (ébredési) és napközben sem ingadozik, így nincsenek kiugró inzulinválaszaim sem. Nagyon jól érzem magam. És remélem a következő hónapban a baba is összejön!
2013. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Először is drukkolok, hogy sikerüljön a baba!

Másodszor, hol tudok utána nézni ennek a paelo étrendnek?

Hova valósi vagy? Tudsz jó dokit ajánlani? Debrecenben vagy Nyíregyháza.

2013. dec. 29. 18:26
 4/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A mensmentises dietetikus szerint a paleo működik ugyan, de mégsem jó, jóval kevesebb a szénhidrát bevitel, és több a fehérje mint kellene. És nekünk IR-eseknek fontos, hogy pont annyi legyeb a szénhidrát, amennyi elő van írva. Nem csak a több káros, hanem a kevesebb is. Én is kevesebb szénhidrátot vittem be eleinte, fogytam is szépen, és az értékeim is javultak. Egy darabig. Aztán egyre rosszabb lett az inzulinom. Teljesen elkeseredtem, lazítottam a diétán, és a legnagyobb megdöbbenésemre javultam.

Azt a 160g ch-t meg kell enni, méghozzá elosztva 5-6 étkezésre, és az sem mindegy, hogy gyors, vagy lassú felszívódású. Szerintem ezt a diétát megtanulni és betartani művészet. :-) Legalábbis egy életen át. :-)

2013. dec. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!