Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szorulásra mit ajánlanátok...

Szorulásra mit ajánlanátok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok és Nagyon szenvedek vele. Az az igazság hogy nem is étkezek vmi egészségesen, elég sokat émelygek és amikor is egy kicsit jobban vagyok akkor sem az egészséges kajákat kívánom meg sajnos. Azt nem tudom hogy esetleg a gravida is közrejátszhat, mert mióta szedem azóta sokkal rosszabb. Próbáljak ki esetleg másik terhesvitamint, de melyiket?
2014. febr. 7. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Elevit, femibion. Egyél gyümölcsöt zöldséget, szénsavas helyett rostosat igyál. Joghurt, tej is segíthet. Végső esetben laevolac szirup, glicerines kúp.
2014. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Na, most lehet lepontozni, de szerintem tök felesleges a terhesvitamin. Egyél egészségesen. A vitamin árából inkább vegyél gyümölcsöt, zöldséget. Folyamatos orvosi ellenőrzés alatt leszel, ha gond lesz a vérképeddel, pl. vas, akkor írnak majd fel vasat. (De addig azt se szedj, mert az is nagyon fog.)

Semmit nem szedtem, azt ettem, amit megkívántam (hidd el, nem az egészséges cuccokat én se), végig (majdnem - az utolsó héten volt magas vérnyomásom)problémamentes volt a terhességem, egészséges, 3850 g-os picilányt szültem 4 nappal a kiírt nap előtt. Ráadásul túlsúlyos is vagyok.

(Még egy tipp, ami nekem nagyon durva esetekben segített - de már ilyen 3-4 nap "szünet" után, h rágyújtottam. Terhesség előtt én cigiztem. De elég volt 1 slukk, és már mentem is. Durva esetekben többet használtam ezzel sztem, mint ártottam. De ezt tényleg csak akkor 'használhat' szerintem, ha cigiztél valaha.)

2014. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gravida nálam is hasonló problémát okozott, femibionra váltottam és reggelente ittam egy tejeskávét.

Ha nem tudsz változatosan enni akkor magad miatt fontos a vitamin, a baba elvonja tőled ami neki kell.

Igyál több folyadékot, reggelire egyél 2-3 evőkanál búzakorpát joghurthoz keverve, mozgás is segít.


Laza felfogású vagyok és ha valaki láncdohányos volt megértem, hogy nehezen teszi le. De azért azt a "slukk" cigit feleslegesnek tartom csak azért elszívni hogy vécére tudj menni, akkor már tényleg inkább kúp.

2014. febr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igyál nagyon sokat. Legalább 3 - 4 litert. Komolyan!!! Erőltesd ha nem megy, mert ha már a 7. héten ez van ez csak romlani fog. Kamillateát igyál sokat. Végső esetben, ha nincs inger sem: akkor glicerines kúp, ha inger van csak nem jön, akkor gyógyszertárban kevernek neked pezsgőkúpot. Nekem is volt egy két "szép" élményem már eddig.

38 hetes km

2014. febr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aszaltszilvát egyél minden nap. Nekem bevált
2014. febr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam ez ügyben gyógyszertárban. Tamarinlax lekvárt adott a gyógyszerész. Egy kiskanálnyi után 1 órával már WC-n voltam és - elnézést - meg is lágyította a székletem.


21 hkm

2014. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!