Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ajánlanátok székrekedés...

Mit ajánlanátok székrekedés ellen terhesség alatt?

Figyelt kérdés

11 hetes leszek holnap és már 4 napja székrekedésem van. A múlt héten is 4 napig bírtam utána már hashajtót vetem be, de viszont nem szeretnék rászokni, meg a picinek se szeretnék ártani, de nagyon más nem segít próbáltam már szilától kezdve mindent, langyos víz, gyümölcsök, de semmi... :(

Ez a második terhességem az elsővel ilyen bajom nem volt.


2013. szept. 27. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen terhes vitamint szedsz? Mert lehet az okozza. Nekem azóta álltak helyre az ilyen problémáim, mióta váltottam hipp natalra. Előtte csak a laevolac szirup segített, semmi más.
2013. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bugyutának hangzik, de én mindig megeszek ilyenkor pár kanál szilvalekvárt és ráiszok egy pohár tejet. Fél órán belül hat:-) Ami még segít az a házi tejből készült Cserpes joghurt. Nem tudom, merre laksz és ott lehet e kapni. Én zuglói vagyok és itt sok boltban van. Megeszek este egy ilyen joghurtot és reggel az első utam a wc-hez vezet:-)
2013. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


az 1 válaszolónak köszönöm az oldalt talán megnézem azt a diétás módszert.... mozogni minden nap mozgok, mivel van egy gyermekem már vele sokat járok sétálni... gyümölcsöt alapból imádom, azt is eszek minden nap, vagy zöldséget, így rost azért van... inni is megiszok napi 2-3 l vizet...


2. pont ez az hogy nem szedek semmiféle terhesvitamint (ellene vagyok), egy amit szedek az a folsav meg néha néha a magne B6.


3. nem hangzik bugyutának, már az is kipróbáltam és semmi, hát valahol lehet tuti itt is kapni házi joghurtot.

2013. szept. 27. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
éhgyomorra pohár kefír 1 pohár langyos víz szülés után is bejött
2013. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem a köri mindig elindítja a dolgokat (levesbe, csirkére vagy csak vajas kenyérre szórva), szilva lekvár, éhgyomorra egy evőkanál olaj, 12 órát kb 1dl vízben kb fele ennyi lenmagot kell áztatni és ennek a levét meginni, sok zöldség gyümölcs, sok folyadék, éhgyomorra áztatott aszalt szilvát enni, éhgyomorra aszalt szilva és 1 pohár víz, kevesebb liszt és krumpli fogyasztása, vannak hashajtó lekvárok is (inkább székletlazító lekvárnak mondanám) amik nem "gyógyszer" abszolút természetes alapanyagból vannak
2013. szept. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Magnézium granulátum, vízben feloldva, és egy pohár joghurt lenmaggal. Nekem ez működött.
2013. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a párom javasolta, hogy igyak egy kis napraforgó olajat, nagyon bevált, az orvosom és a védőnőm sem talált kifogást ellene.

33 hkm

2013. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem a BIO szőlőlé vált be. Én egy litert ittam meg, amikor nagyon szükség volt rá. Garantált a hatás. A must is hasonlóan jó, viszont ebből is a BIO-t ajánlom. Ezt azoknak javaslom, akiknek semmi nem válik be. A sima rostos szőlőlének nincs semmilyen hatása, azzal kár próbálkozni.
2014. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 agica321 válasza:

Mindent kipróbáltam, mozgás, gyümölcs, sok folyadék, tejeskávé, joghurt, aszalt szilva, laevolac, korpa és ezek összes kombinációja.. semmi sem hatott..

Egy dolog működik: Magnézium-szulfát ! (keserűsó), nálam már 1 mokkáskanál (vízben oldva) hoz eredményt 1 napon belül görcs nélkül (bár egy tejeskávét még szoktam hozzá inni, másnap reggel). Elég vacak ize van, de legalább működik !

Az adagot szerintem mindenkinek magának kell beállítani.. Jobb kevesebbel kezdeni, és utána emelni, vagy újra bevenni ha nincs hatás 24 ó-n belül.

Mg pótlás úgyis legtöbbször szükséges a terhesség alatt.

2014. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!