Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harántfekvés a 38. héten?

Harántfekvés a 38. héten?

Figyelt kérdés
Esküszöm úgyérzem, mintha a fejecskéje a bal oldalamat nyomná ki a lábai pedig a jobb oldalamat. A 36. heti ultrahangon faros volt... Szerintetek van még esélyem, hogy beforduljon? Ha ígymarad tesznek valamit a dokik, vagy tuti a császár? Valaki járt már így vagy van most hasonló cipőben?

2014. febr. 9. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 36. héten volt harántban, most 1 hét múlva megfordult koponyavégűvé. Ha harántban marad, akkor tuti császár.
2014. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem is ,fordulhat nekem is akkor fordult be..Viszont ha így marad,akkor valóban császár mindenképpen.
2014. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Van praktika, amivel segíthetsz megfordulni. Négykézláb ereszkedj a földre, pocid alá párna. Homoríts, domboríts és picit maradj úgy. Egyébként nem olyan biztos a császár, van olyan doki aki aki engedi megszülni.
2014. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Harántos babát NEM lehet spontán megszülni. Régebben volt olyan, hogy amikor megnyílt a méhszáj, a doki "felnyúlt", és fejre fordította a babát, de ez nagyon kockázatos, így már nem alkalmazzák tudtommal. Kedves Kérdező, ha mész CTG-re, kérd meg a szülésznőket, hogy tapizzanak meg, ők meg tudják állapítani a magzat fekvését, esetleg ha tudsz, kérj egy UH-ot is. Arra kell figyelni, hogyha harántban van a pici, és otthon indul meg a szülés MAGZATVÍZFOLYÁSSAL, akkor azonnal mentőt kell hívni, és nem szabad mozogni, mert előeshet a köldökzsinór, és az életveszélyes a babára nézve. Sajnos tapasztalatból írom, mert én is ilyen idős terhes vagyok, 2 hete már ismét koponyatartásban van a babám, de a doki szerint akármikor visszafordulhat harántba. Sok sikert, könnyű szülést! :)
2014. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
A 4-es jól írta, amúgy a befordítási technikákat felejtsd el, nekem is faros volt az első babám, a dokim mondta, hogy annak oka van, hogy faros, lehet, hogy csak "lusta" befordulni, de lehet, hogy pl túl rövid Neki a köldökzsinór. Most 36 hetes vagyok a másodikkal, ő hol faros, hol fejvégű, hol harántban van :S pedig nagy baba már most is. Úgyhogy van esély, hogy beforduljon, de egyre kevesebb ahogy nő. A harántban fekvő babát nem lehet természetesen megszülni. A faros babát pedig kórháza válogatja, nálunk Fehérváron azt mondta a dokim, hogy első babánál, ha faros maximum csak 3.500 gramm becsült súlyig engedik megszülni e fölött császár. Nekem is császárral lett meg a fiam, majdnem 4 kilóval.
2014. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%
Tapasztalatból írtam, hogy meg lehet szülni. A dokinak szülésznőnek támogatni kell benne. Simán farosan született a fiam 3500gr és 56cm.
2014. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat én is Fehérvári vagyok. :)

Már van egy kislányom vele nem voltak ilyen "problémáink" és a picur aki most a pocakomban van is volt már fejvégű fekvésben, aztán a 36. heti uh óta nem tudom fordulgatott-e. Ezt hogy harántban van most ezt is csak én gondolom így, doki nem mondta... de ahogy én kitapogatom úgyérzem. :( Pénteken megyek megint nst-re esetleg megkérdezem a dokit, megnézné-e uh-n. :)

Kérhetek én tőle ilyet? :D

2014. febr. 10. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!