Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Változó intenzitású magzatmozg...

Változó intenzitású magzatmozgás normális?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok. Tegnap szinte alig moccant, ma pörög, feszít, rugdal. Normális, hogy ilyen változékony, vagy kellene naponta stabilan hozni bizonyos mennyiségű mozgást?
2014. febr. 9. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ne aggódj.
2014. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is 26 hetes vagyok, nálam is ugyan ez van. Szerintem nincs ezzel semmi baj. A te állapotodtól, a bevitt tápanyag milyenségétől, sőt még az időjárástól is függhet a baba mozgása. Ez elég összetett, ne aggódj! :) Boldog babavárást!
2014. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak így nehéz megállapítani hogy mi az a csendes időszak, ami még belefér és mivel kell már orvoshoz menni. Hol a határ az "áá, nem baj, ma lusta" és a "húzzál kórházba azonnal" között?
2014. febr. 9. 21:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, ne izgulj ez normális. :D Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha fél napig egyáltalán nem érzem mozogni, akkor azonnal kórház, amúgy nagyon változó, hogy mennyit mozognak a babák. Nekem a mai napig így mozog a kisasszony, hogy egyik nap épphogy érzem, másik nap pedig azt hiszem, hogy kijön a hasfalamon keresztül, olyan aktív. :-D és még annyit mondott a dokim, hogy 20 magzatmozgás legyen meg egy órában, akkor tuti nincs baj. Mindegy, hogy mikor számolom, az a lényeg, hogy egy óra alatt legyen meg 20 mozgás.

Boldog babavárást

35 hkm

2014. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem simán előfordul, hogy bő fél napig teljes csend, másnap-harmadnap meg szinte megállás nélkül pörög. Ilyenkor mi van?
2014. febr. 10. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek a "határszámok" úgy érzem sokszor csak arra szolgálnak,hogy beparáztassák a kismamát. Nincs két egyforma terhesség, sem két egyforma gyerek. A pocakban is alszik a baba, tuti, hogy nem tudsz óránként 20-at számolni. Ha baj van, azt szerintem magadon is érzed (az aggódáson kívül). Ha nagyon kételkedsz, inkább beszélj az orvosoddal. De ne idegeskedj, a picinek se tesz jót! ;)
2014. febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem nem óránként kell 20 magzatmozgást számolni, hanem ha beindul a babám, mindegy mikor, akkor kell meglennie a 20 mozgásnak egy óra alatt. Ez nálam kb. 10 perc alatt megvan, mert az én gyerekem nagyon aktív :-D

De természetesen ez is orvos függő, ahányan vagyunk annyi félét javasolnak.

2014. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért az idegeskedéstől távol állok :) Csak nems zeretnék olyan helyzetbe se kerülni, hogy elbagatellizálok amúgy jelzésértékű állapotot.
2014. febr. 10. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!