Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehet a baba ha köhögök meg...

Elmehet a baba ha köhögök meg taknyos vagyok?

Figyelt kérdés

Ma derült csak ki tehát eléggé friss a dolog ,de a fiammal is meg voltam fázva de nem emléxem mit szedtem szedhetek !!

3 x 2000 mg c vitamin nem baj ,meg szedek Gravidát is

Sok folyadék meg sópipázom ezek igy jók!!


2014. febr. 10. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

:DDDDDD

Ugye nem komoly a kérdés??

2014. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha a köhögéstől elmenne a baba, akkor nem sok ember élne a Földön...


(emléKSZem)

2014. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha kiszórakoztátok magatokat a kérdésemen akkor örülök!!
2014. febr. 10. 22:53
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

"Extrém nagy mennyiségű (több mint napi 2000 mg) C-vitamin fogyasztása a terhesség alatt egyes vizsgálatok szerint növeli a koraszülés kockázatát."

6000 mg c-vitamin? jesszusom!

2014. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha igen alapból is baj lett volna.
2014. febr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba meg akar maradni, akkor egy kis náthától nem fog elmenni.

Gyógyszert ne szedjél ha nem muszáj, fokhagyma, méz, kamilla, gőzölés, pihenés.

c-vitamin és kálcium mehet.

Jobbulást!

2014. febr. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

önmagát a köhögést és a náthát nem érzi. A láztól viszont elmehet, ha torokfájásod van, érdemes orvoshoz menni és kikezelni mert könnyen kiüthet a láz.

Én 6. hét körül feküdtem otthon 39-40 fokos lázzal, gyógyszereket is szedtem mert nem tudtam hogy terhes vagyok. De szerencsére megmaradt a babó. tehát ne izgulj, azzal többet ártasz mint a náthával :) a sós oldatok jók, akár torokfertőtlenítésre, akár orr nyák oldásra. De ha fáj a torkod, nézesd meg mert lehet hogy mandulagyulladás vagy torokgyulladás és arra antibiotikumot adnak, még terhes is.

2014. febr. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Az orvos nekünk csóválta a fejét a köhögéssel kapcsolatban, mert nyithatja a méhszájat, mondjuk mi már 26. hétben vagyunk. A terhesség elején én is nagyon köhögtem, semmi gond nem lett belőle. A sok C-vitamin nem jó. Ez már rengeteg!!!
2014. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köhögésre ajánlom a hársfateát, ami terhesen is iható, ill. a gyógyszertárban lehet kapni a szintén biztonságos Terpini nevű köptetőt.


Béres 100 mg C-vitamin betegtájékoztató:

"Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Állatkísérletek ezidáig nem igazoltak a C-vitaminnal összefüggő magzatkárosító hatást.

A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (100 mg/nap) biztonságos, azonban terhességben nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (1000 mg/nap feletti adagban) C-vitamin fogyasztása. Egy vizsgálatban kimutatták, hogy terhes nőknek a második trimesztertől a szülésig adott 1000 mg/nap C-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony (< 2,5 kg) születési testtömeg kockázata."


Eurovit 500 mg C-vitamin betegtájékoztató:

"Terhesség, szoptatás

Állatkísérletek ez idáig nem igazoltak a C-vitaminnal összefüggő teratogén hatást.

Terhes nőknek nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű C-vitamin fogyasztása, mert az egyrészt direkt módon vezethet magzati károsodáshoz, másrészt indirekt módon - a magzat nagy dózisú C-vitaminhoz történő hozzászokása által - a csecsemőn a későbbiekben a normális mennyiségű C-vitamin bevitel mellett vitaminhiány (hypovitaminosis) jelei mutatkozhatnak."


Cebion 100 mg/ml C-vitamin betegtájékoztató:

"Terhesség és szoptatás

Nincs adat arra vonatkozóan, hogy a terhesség vagy szoptatás időszakában a készítmény bármilyen veszélyt jelentene, adagolása azonban a szokásosnál nagyobb dózisban nem javasolt. A C-vitamin a méhlepényen egyszerű diffúzióval jut át. Kiválasztódik az anyatejbe."

2014. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem fog elmenni a babád a köhögéstől! DE! Napi 1000 mg C vitaminnál ne szedj többet, ha beteg vagy!


Normál esetben pedig max. napi 500mg az ajánlott C vitamin, nem pedig a duplája.

2014. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!