Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövőhéten kell mennem először...

Jövőhéten kell mennem először NST-re és megtudtam hogy nőgyógyászati vizsgálat is lesz, és hát párommal már jó ideje nem tudtunk sexelni, mert fáj a behatolás. A kérdés az lenne hogyha a behatolás fáj az nem fog fájni ahogy az orvos vizsgál?

Figyelt kérdés
Nekem amúgyis fájt mindig a vizsgálat leginkább amikor azt a kacsát helyezi fel az orvos.Bocsi ha hülyén hangzik a kérdés.
2014. febr. 12. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik hülyén, és felkészítelek: nagyon fáj.


Nekem soha semmi nem volt ilyen, a férjemmel is tudtunk együtt lenni a végéig, de a méhszájvizsgálatoktól (csak a 36. hét után engedtem) könnyeztem. A vajúdás, és a végén a császár utáni felépülés semmi volt ahhoz képest, nagyon fájt.


Biztosan nem ilyen választ vártál, de én örültem volna, ha valaki szól előre, a doki utólag mondta, hogy ja igen, ez eléggé fájdalmas szokott lenni. Kösziii...

2014. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem használt soha kacsát egyik vizsgálatnál sem, pedig 2x szültem. Szerintem nem fog fájni egy sima vizsgálat, max kellemetlen lesz. :)
2014. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én soha meg sem éreztem egy méhszájvizsgálatot. Úgy tűnik ez orvos és egyénfüggő dolog.
2014. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose fájt, pedig havonta, a 32. héttől kb. 3 hetente kellett mennem a nődokihoz, minden alkalommal nézett méhszájat.

Kacsát csak a rákszűrésnél használ, de a felhelyezés ott se fájt, inkább csak kellemetlen.

Ha jó a doki, nem szabad, hogy fájjon. Nálam ráadásul valami zseléfélét is az ujjaira kent, véletlenül se sértsen meg vagy okozzon fájdalmat.

A 6. héttől veszélyeztetett terhes voltam, nem élhettünk nemi életet, úgyhogy jó rég tényleg csak a doki járt odalenn.

Én azt javaslom, szólj előre a félelmeidről, ha figyelmes dokid van, igyekezni fog, hogy kíméletes legyen.

2014. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak kézzel vizsgált a dokim, soha nem fájt, ez szerintem orvosfüggő, nem kéne érezned semmit. De a 38. hét magasságában már tényleg kellemetlen volt a tapintásos vizsgálat is...
2014. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát úgy látszik hogy egyén és orvos függő az hogy fáj e.Nem bánnám ha azt a kacsát nem használná majd,egyébként kenet vétel lesz,hátha ahoz nem használ majd,már előre félek hogy mi lesz.
2014. febr. 12. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok: kenetvétel valóban nem fájt, nekem a méhszájamat vizsgálták a 36. héttől, mert 35 hetesen volt egy gyanús szivárgásom. A 37. héttől a vizet is nézték, és ezek nagyon fájtak. De akkor lehet, hogy más nem éli meg ezt ilyen rosszul, nekem mondta az orvos, hogy ez kifejezetten fájdalmas.
2014. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem használt a kenetvételhez kacsát a 36. héten, még poénkodott is, mert tudta, hogy mennyire félek a vizsgálatoktól és mennyire feszengek, hogy a hápit most nem veszi elő. Meg sem éreztem, csak egy fültisztítópálcika félével vett mintát. A méhszájvizsgálat is egész terhesség alatt össz-vissz egyszer fájt, de az is csak azért, mert rettenetesen feszítettem magam.
2014. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kacsát a terhesség alatt nem is láttam. A méhszájamat viszont nézegették eleget mivel 42. héten szültem és tök zárt voltam végig. Egyszer sem fájt!

Esetleg jelezd az orvosnak a gondot, hátha tud óvatosabb lenni.

2014. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálam sem használtak kacsát, a méhszáj állapotának megvizsgálásához nem is kell. Csak első alkalommal volt, de akkor "nézelődött" is, meg citológiát is vett. Sose fájt semelyik vizsgálat terhesség alatt, pedig 2 orvost is "elfogyasztottam" és szüléskor ügyeletes is vizsgált, az sem fájt.

Orvosfüggő is biztos, de szerintem attól is nagyban függ, hogy te mennyire tudsz ellazulni, ha előre félsz az valószínűleg nem segít.

2014. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!