Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlen dolog ha nem...

Felelőtlen dolog ha nem megyek el genetikai vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm szerint csak riogatásra jó az egész, mert adnak egy arányszámot, hogy pl. az ön gyereke 80:1 arányban lehet Down-kóros és aztán szépen hazaküldenek.

Most jelentettem be a nőgyógyászomnál hogy inkább mégse mennék, második gyerekemet várom, riogassanak mást. Ott eléggé kiakadtak, még ilyet, nem is hallottak ilyet hogy valaki ne ment volna el!... Hát nem tudom. Felelőtlen dolog ez? És mégis mire várnak, egy 80:1 arány miatt menjek elvetetni? Amniocentézisről szó nem lehet, csak a sima uh-vérvétel alapján milyen adatokat adnak meg eredményként? Tényleg csak százalékot?... és akkor a 12. héttől a 40-ig éljek folyamatos stresszben, hogy mégis mennyire találták el?... Pécsre mennénk egyébként, már van időpontom, kérdezném őket ez ügyben, ha felvennék a telefont de állandóan foglalt...



2014. febr. 4. 13:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem felelőtlenség. Nem múlik rajta a babád egészsége, vagy az , vagy nem. De igen, van aki elveteti a rossz arányszám miatt. Ha te nem tennéd, akkor tényleg felesleges.
2014. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

A 80:1 arány az eleve 8000%-os valószínűséget jelent :)


Nyaki redőt mérnek, az a fő érték, illetve a száj környékét is figyelik, hogy az arcon van-e genetikai betegségre utaló elváltozás.

Nem feltétlenül felelőtlenség, de ha a kisebbik, peches százalékba esel, akkor fel kell készülnöd arra, hogy felneveled.


Nem 1:80 van, nekem 1:50.000-hez sávot adtak meg. Tehát gyakorlatilag kizárt. A nyaki redő mérete adja a legtöbb információt, illetve egyéb, UH-n látható deformitások is figyelemfelkeltőek lehetnek. Ha egy karja van csak, azt már most látni fogják - ha nincs agya, azt is.

2014. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Oké, de azt a sima nődokim is látja nem? nagyon jó uh-s szakember. azért küldene csak vizsgálatra, mert fél évvel elmúltam 35...
2014. febr. 4. 13:27
 4/31 A kérdező kommentje:
Igazából az a fontos, hogy biztosra meg tudják-e mondani, hogy pl. Down-kóros? nem százalék vagy egyéb homályos esélyek, hanem igen vagy nem...
2014. febr. 4. 13:34
 5/31 anonim ***** válasza:
53%

nekem van olyan ismerősöm, akinek NT és AFP után szinta 100%-ra mondták a down kórt (36 éves, egészséges). De ő nem foglalkozott vele, nem ment tovább a vizsgálatokkal csak hitt abban hogy a babának nem lesz baja (vallásos). Természetesen makk egészséges a babó, most 1,5 éves.

Ezt csak így lehet. Azzal együtt ha van időd, pénzed, lehetőséged, érdemes elmenni a vizsgálatokra, de nem vagy rosszabb ember, ha esetleg nem mész el mert meggyőződésed hogy egészséges a baba.

egyébként melyik genetikai vizsgálatról van szó pontosan??

Kombinált, integrált, 12. heti genetikai, 18. heti genetikai...nem egyértelműen derül ki hogy melyikre nem akarsz menni

2014. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
46%
3 gyerekem van és én soha nem csináltattam ilyen vérvételt. Szerintem nem felelőtlenség.
2014. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Egyikre sem :))) illetve persze a normál nőgyógyászati vizsgálatokra elmennék, ami előírás, ahogy az első gyereknél is. De már ott sem kérdeztem semmit a dokitól - kismamák százai rágódnak azon, hogy mi hány milliméter, és az akkor vajon pont ott mit jelent, és azt az orvos hogy értette...én úgy gondoltam, szól ha valami gond van. Még a leletet se néztem meg soha, csak annyit kérdeztem, oké? A doki mindig mosolygott, én bízom benne.
2014. febr. 4. 13:52
 8/31 A kérdező kommentje:
"meggyőződésem hogy egészséges a baba" - hááát, mi lehetne más? :) gondolod hogy megérezném hogy ha valami baja van?.. :) annyira azért nem bízom a megérzéseimben. Még van egy kis időm eldönteni, mert febr. 19-re van időpontom Pécsre. Az a baj, hogy előre kell ezt eldönteni, hogy akarok-e extra teszteket, nem ér rá akkor, mikor a rendes dokim esetleg valamit gyanúsnak talál a 12. heti ultrahangon.
2014. febr. 4. 13:54
 9/31 anonim ***** válasza:
54%

hát ugye az AFP kötelező vérvétel. És állítólag ha nem jó időben veszik le, akkor pontatlan az eredménye, állítólag az esetek 10%-ban ad releváns eredményt.

Na én ebből kiindulva befizettem egy kombinált vérvételre (10 e Ft) az eredménye az lett, hogy 1:3300-hoz a down kór esélye és 1:50.000 valami másik betegségé.

Már megbántam. nesze semmi fogd meg jól, de úgy gondoltam, legalább megnyugszom, ha az AFP-nek nem lenne jó eredménye, mivel időben ez előbb van meg mint az AFP.

Tehát aki nagyon aggódós, az csinálja meg, de tudni kell hogy az intergrált és a kombinált teszt a rendellenességek töredékét szűri, és arra is csak egy %-os esélyt ad meg. Tehát business az egész.

Ha esetleg bármelyik vizsgálatnak rossz az eredménye, és a 18. hetin UH-n is azt látják, hogy valami betegségre utal, akkor jön a többi amit írtál, amnio, magzatvíz levétel, stb. Ezekre én akkor mennék el, hogy ha gond van az AFP-vel, az NT-vel és a 18. heti UH-val is. Ellenkező esetben nem. NA de akkor minek az integrált, kombinált vérvétel? Semminek:) második gyereknél nem is fogom megcsináltatni, az fix.


Szóval menj el a 12. heti UH-ra, ha jó az NT-d, szerintem felesleges levetetni a vért. ha baj van az úgyis kiderül a 18. heti UHN. Ha meg ott nem derül ki, az valószínűleg a vérvételből se derül ki.

2014. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
de igen, a 12. hetin ráérsz választ adni a két vérvételre, ha megnézte a nyaki redőt.
2014. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!