Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nasonex orrspray használható-e...

Nasonex orrspray használható-e babavárás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Persze utánajártam a kérdésnek magam is,csak többféle választ kaptam.:(

Sajnos az allergiám az utóbbi időben aludni sem hagy,de leginkább attól tartok,hogy a sok erőlködős orrfújás sem tesz jót a picinek.Az orvosom szerint nyugodtan használhatom továbbra is....aztán olvastam,hogy terhesség alatt nem ajánlott a használata.

Most akkor mit tehetnék?Esetleg van olyan kismama aki hasonló problémával küzd?Köszi a segítséget előre is!!!


15 hetes kismama


2008. júl. 20. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is allergiás vagyok de terhességem alatt végig használom a Rhinocort Plus orrsprayt és még egy másik fajtát is! AZ orvosom azt mondta hogy lehet! Igaz ezeknek a tájékoztatójára is az van irva hogy nem lehet a terhesség alatt! De a dokim azt mondat az összesre ez van irva azért ha valami gond van akkor a gyógyszergyár tudja védeni magát! Úgyhogy szerintem hihetsz a dokidnak és nyugodtan használd! 23 hetes kismama
2008. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!Megnyugodtam.....:)
2008. júl. 20. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

én is allergiás vagyok és az a lényeg a dokim szerint és a gyógyszerész néni szerint, hogy tengervíz alapú legyen!!

üdv19.hetes kismama

2008. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia, Minden gyógyszerre vonatkozóan létezik egy ún. "Gyógyszer alkalmazási előirat", ami részletesebb, mint a betegtájékoztató, mert az adott gyógyszerről nem a beteg, hanem az orvos számára ír le mindent. Ennek a készítménynek a terhességre vonatkozó leírása ott az alábbi:


4.6 Terhesség és szoptatás alatti alkalmazása

Terhes nőkön nem végeztek szakszerű, ill. megfelelően ellenőrzött vizsgálatokat.


A maximális javasolt dózisok intranasalis alkalmazása után nem alakul ki mérhető mometazon plazmaszint, ezért a magzati expozíció valószínűsége elhanyagolható és a reproduktív toxicitás kockázata is nagyon alacsony.


Egyéb intranasalis kortikoszteroid készítményekhez hasonlóan a Nasonex orrspray is csak abban az esetben adható a terhesség, ill. a szoptatás ideje alatt, ha a kezelés várható előnyei felülmúlják az anyát, a magzatot, ill. a csecsemőt fenyegető lehetséges kockázatot. A terhesség ideje alatt kortikoszteroidokkal kezelt anyák újszülött­jein gondosan figyelni kell a hypadrenia tüneteit.

2008. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!