Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt munkahelyi...

Terhesség alatt munkahelyi védettség, hogy is van?

Figyelt kérdés
Bejelentettem ma a munkahelyemen hogy terhes vagyok, örültek, gratuláltak, de mivel értékesítőként dolgozok, így mondták hogy ettől függetlenül a számoknak meg kell lenni, vagy kirugnak. Most akkor nem teljes a védettségem?
2014. febr. 13. 20:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azzal az indokkal rúgnak ki hogy terhes vagyok, hanem azzal, hogy nem megfelelően teljesítem a munkahelyi elvárásokat. Erre lennék kíváncsi, hogy ilyen indokkal kirakhatnak?
2014. febr. 13. 20:36
 2/16 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, mert terhesség gyed gyes alatt védett vagy, kivétel a próbaidőt.
2014. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már próbaidő alatt. Csak nem értem, hogy akkor miért mondták ezt nekem. :-(
2014. febr. 13. 20:40
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha fehér vagy, akkor nem védenek. Sajnos ez Magyarország.
2014. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívüli felmondással terhesen is elküldhetnek.

És a védelem azt se jelenti, hogy innentől leszarhatod a munkádat.


Egyébként: ugye írásban jelentetted be?

2014. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Fehér vagyok, de ez lényegtelen. Nem laszarni akarom a munkát nyilván, csak azt hittem teljesen védett leszek. Mind1.
2014. febr. 13. 20:45
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi áll a szerződésedben? Határozatlan idejű? Vagy benne van, hogy ha nem teljesíted, akkor vége?
2014. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződésem van, nincs benne külön teljesítményre vonatkozó kritérium.
2014. febr. 13. 21:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Írásban jelentetted be? Csak azzal jár a védettség.
2014. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy sajnos megszűnt az ilyen jellegű védettség, se akkor nem jár, amikor kiderül, hogy babát vár valaki, se akkor, ha gyesről akar visszamenni és nem akarják visszavenni, akkor is megtehetik, hogy nem veszik fel.
2014. febr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!