Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köze a genetikának a baba...

Van köze a genetikának a baba méreteihez? Vagy tényleg baj van és ezért kicsi?

Figyelt kérdés

Riogatott már két orvos is hogy mivel kicsit kisebb a combcsontja és a mérete a megfelelő héthez képest retardált lehet.

De hát én sem voltam nagy sőt 2.7kg születtem úgy hogy egy héttel tovább voltam bent. Unokatesóm 2.9 volt, öcsém a legnagyobb a családban kereken 3kg-mal. Még anyukám is 2.9 és apukám is 3.1kg volt Tehát felőlünk mindenki kicsi, de még a férjem is 3.2vel született.

Combcsont ügyben...hát magasok sem vagyunk én 165 cm ami 2cm kisebb apukámnál. a férjem 173cm..tehát nem vagyunk nyakig lábak. Lehet ez az ok , vagy csak bízni akarok benne?


2014. febr. 14. 07:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, alacsony, sovány szülőknek általában kicsi gyerekük születik, magas, erősebb testalkatúaknak, pedig nagy. Persze vannak kivételek, de az általános ez. Én 172 cm vagyok, a férjem 186 és egyikünk sem vékony. A fiunk 3900 grammal és 55 cm-el született, most is nagy gyerek. Az orvosom mindig mondta, hogy nagy baba lesz, de azt is mindig hozzátette, hogy ezen nem is csodálkozik, ha megnézi a szüleit.
2014. febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Abszolút köze van a genetikához.

Kicsi család, ahogy írtad, miért pont most születne egy óriás bébi.

Szerintem ne aggódj. Hány hetes terhes vagy?

2014. febr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A vizsgálatkor elméletileg 22+7 naposnak kellett volna lenni és 22+2 fele mg.

BPD:55mm AC:178mm HC: 202mm FL: 37mm

Becsült súlya 529gr

2014. febr. 14. 08:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, eszerint:

[link]

normálisak a méretei.

Itt:

[link]

meg azt írják, 2 hetes lemaradásnál "kell" csak megijedni.

Hozzáteszem, én csak 155 cm vagyok, apa viszont 190 - az előző gyerekemnek is mindig rövidebb volt a combcsontja és keskeny a feje, és még szülés előtt is kisebbnek saccolták (ahogy mostani pocaklakót is), mégis 3500 grammal és 55 centivel született, pedig egy hónappal korábban jött.

2014. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem is állandóan riogattak, hogy túl kicsi a baba, általában 1-2 héttel kisebb volt. Én is 2,7 kilóval születtem és a családban mindenki 3 kiló alatt volt. Mondjuk én jól megnőttem később, 178 centis vagyok. A babám 2990 grammal született jóval terminus után, teljesen egészséges. Ne aggódj, mostanában mindenkit riogatnak, akinek nem 4 kilós legalább a babája.
2014. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kicsit el is mosolyodtam mikor közölte hogy nagyon rossz híre van ha ez így marad akkor kis súllyal vagyis 3kg alatt fog születni, rögtön eszembe jutott a család...

Erre leszólt rendesen hogy ne mosolyogjak ezen ez hatalmas probléma.....

Pedig eszek rendesen..és tényleg megpróbálok mindent megtenni, de hát nem nő olyan rohamosan.

2014. febr. 14. 08:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem is visszasoroltak UH alapján egy héttel. Még jó, mert így is 41 hétre született a fiam, 3850 g - mal :)Tegyük hozzá, én alacsony vagyok (157 cm), apuka 185 cm. Átlagos testalkattal. Eygébként meg én születtem nagyobb súllyal (3650 g), apukája meg 3 kg alatt volt annak idején.
2014. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja csak ilyen kicsi az eltérés?

Ez semmi:) ne aggódj, lesz ez még több is, vagy kevesebb, éppen attól függően, hogy mennyit nőtt a baba.

Teljesen jók ezek a méretek szerintem.

Az meg, hogy 3 kg alatt marad, hát remélem az enyém is:)

2014. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tőlem meg azt kérdezték, hogy "magas az apuka?", mert a combcsontja egy héttel nagyobb volt mint a többi része.
2014. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aza az igazság hogy mensihez képest kijön a két hét mert alapból nem rendszeres a ciklusom de átlagban így is 36 napos...csak mindig azt mondja az orvos hogy őt ez nem érdekli az utolsó első napjához kell számolni és kész, de már 6 hetesen mikor mentem megerősíteni a hírt már akkor 5 hetesnek mondták és ezt tartotta is, csak most maradt le egy kicsit.
2014. febr. 14. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!