Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ideális kor első gyereket...

Ideális kor első gyereket vállalni,20-25 éves korban, vagy annyi idős kortól?

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
azt mondják ez a legideálisabb:) én 23 vagyok, most álltunk neki a párommal:) remélem mire 24 leszek itt lesz velünk
2014. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

En 23 vagyok es mara vartam a kislanyomat, de nem akar kibujni:)

Szerintem is ez a legidealisabb kor!

2014. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Mindenkinek más az ideális. :) Nekem speciel a 28-30.. de inkább 30. Addig befejezem a főiskolát, és praktizálni is szeretnék kb. 4-5 évig, és utána jöhet a gyerek.. és vissza a munkámhoz. (Orvosnak készülök).
2014. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
bocsi.. egyetemet fejezem be nem a főiskolát :D
2014. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek akkor idális amikor annak érzi, bár a 20-at én még nagyon fiatalnak érzem az anyasághoz,még maga is gyerek akkor.
2014. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem 20 évesen még fiatal mert általában még nem volt lehetőség dolgozni, félre tenni, férjjel összeköltözni, házat/lakást venni/bérelni, saját élet ritmust kialakítani. De 23-25 évesen már abszolút ideális. Én 25 évesen születem és nem bántam meg, könnyű volt a terhességem, van még erőm a gyerek neveléshez. Szerintem nem a kor a meghatározó ki mikor vállal gyermeket ha nem a többi feltétel (férj, anyagiak, élettapasztalat, munkalehetőség, ki meddig jár iskolába, ki milyen temperamentumú bulizós/otthon ülős "anyukás" stb.)
2014. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez emberfüggő. Ki mikor érzi magát késznek a gyerekvállalásra. Én fiatal vagyok, terhes lettem, de nem bánom, egyébként se szerettem volna az első gyereket számomra soká szülni (Kinek mikor van az a soká)
2014. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Én 25 vagyok, ha minden igaz, épp most lettem terhes az elsővel :) Szerintem is huszonévesen a legjobb, bár a 20-at még korainak tartom, én még nagyon idétlen voltam akkor, bár biztos van, aki már megkomolyodik addigra.

Sokan furcsállják egyébként, mikor a párom megkérte a kezem, sokan azt hitték, hogy véletlenül terhes lettem, mert manapság 30 előtt még ez is ritka. Már előre örvendek azoknak a kérdéseknek, hogy "mi van, becsúszott"? Tervezett baba egyébként :)

2014. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

az élettapasztalatot semmi nem pótolja. úgy gondolom hogy inkább 25 és afelett érdemes gyereket vállalni, mert akkorra már megvan a kellő egzisztencia, világlátottság, érettség.

persze eü. szempontból azt ajánlják hogy minél fiatalabb az anya, annál jobb, viszont a mai világban szerintem felelőtlen dolog 20 évesen a semmire szülni.

2014. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Egészségügyileg és biológiai szempontból az első 25 éves korig a legjobb de mindenképp 30 alatt.21 évesen szültem de 2-3 évvel későbbre terveztük,így alakult,úgyhogy az első már meg van :D. 24L
2014. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!