Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ctg-n a pici az első 10...

Ctg-n a pici az első 10 percben iszonyuan mozgott, a frekvencia 140-230 közt mozgott. Ez normális?

Figyelt kérdés

Én bolond meg se kérdeztem az orvost hogy ez most jo e vagy sem,mert ő csak annyit mondott valahova nagyon elakart szaladni ez a baba. A második 10 percben lenyugodott és 180-140 közti értékek voltak. Hétfőn újra mennem kell akkor rákérdezek de addig is ha tudnátok mondani valamit jo lenne. Köszi.

Ja az also rész az 10re volt beállva és néha felment 20-30 ra de csak 4 szer kb a vizsgálat alatt. A leletre annyit irt ctg reactiv és 3 nap mulva kontroll.


2014. febr. 14. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha az orvos szerint jó, akkor ne aggódj. Ő jobban tudja mint mi. Ha mondta, hogy el akart szaladni, akkor valószínűleg látta, hogy mennyi volt a szívhangja, és ezek után hazaengedett. Az alsó résszel nem kell foglalkozni, azt jelenti, hogy nagyon-nagyon enyhe keményedésed volt 4-szer vagy csak úgy mozdultál, hogy a gép érzékelte.
2014. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát a normál szívműködés 120-160 között van. A 230 brutál magas, de akkor van baj ha tartósan magas v alacsony. A reaktiv azt jelenti, h a görbe jó, a magzat aktív, és mozgásra a görbe röviden emelkedik. Sztem nincs gond.
2014. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha mozog.
2014. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A baba szívhangja normál esetben 120-140 körül van, nem tudom pontosan. A CTG-n magzatmozgást néznek, ha a baba mozog, akkor ez az érték felugrik akár 230-ra, és olyan cikkcakkos lesz a lelet, mint amilyen a tied. Ha nem mozogna, állandó lenne a frekvencia, az jelenthetne problémát, meg kéne ismételni a vizsgálatot. Az alsó vonal pedig a méhtevékenységedet mutatja, ha majd fájásaid lesznek, akkor nem 20-ra, hanem 100-ra fog felmenni.
2014. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kösznöm. Én is ugy voltam vele hogy csak mondta volna ha baj van. Csak aztán mint minden paramami megnéztem mit jelent a reaktiv szo pontosan és akkor láttam h 140-160közt szokott lenni nekik. 230at sehol nem olvastam. nagyon brutálisan mozgott utálja ha hanyatt vagyok már voltam orvosnál azért mert fáj néha annyira mozog. De semmi gond csak ugynéz ki bivaly erős csajszi lesz. Az asszisztens is annyot mondott mikor letépte a papirt hogy te jó Isten de durva az eleje.

Csak ugy csipogott a rendelő annyit nyomtam aTzt a micsodát.

nagyon aktiv baba volt amiota csak érzem. Kb 2 óránkként van egy félórás buli majd helyezkedés . éjszaka már 25 héttől felkelt.

Csak ez a 230 ez illyesztett meg. De tuti rákérdezek hogy akkor ez most jo vagy tul sok.

2014. febr. 14. 14:09
 6/12 anonim ***** válasza:
az azert volt, mert hagyatt voltal es nagyon nem tetszett ez neki, nem erezte jol magat. Ha lehet legkozelebb fekudj inkabb oldalt. Nekem 180-190re ugralt fel, de en ereztem hogy el fogok ajulni, annyira nyomta az ereket. Doki vissza is rendelt masnap, akkor mar oldalra fekudtem es 160-180 kozott lettek az ertekek.
2014. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

AZért jó, hogy ilyent írtok szegénynek mindenféle hozzáértés nélkül, hogy brutál magas...


Először is hanyatt fekve adott terhességi kor után torzít, arról nem is beszélve, hogy a ctg-re bizonyos magzatok a tapasztalat szerint érzékenyek.


Másodszor a magzati tachycardi feltétele a 10 percen túl is fennálló 160 fölötti szívfrekvencia, ha spontán rendeződik, akkor nincsen probléma.


Nincsen továbbá probléma, ha mozgásra/méhtevékenységre accelerál, illetve ugyanekkor nincsen DIP 0-t, DIP-1-t leszámítva deceleratio.


És akkor sincsen, ha ezek mellett az oscillatio megtartott.


Amikor ezek együttesen fennálnak, akkor az NST reaktív, azaz nem kórjelző.


Ha az orvos ettől eltérő jelenséget észlel, nem fogaj névvel és pecsétszámmal ellátott rossz NST lelettel hazaküldni a kismamát, mert a munkájával játszik, nem fogja hazaküldeni anyukát, hogy gyakorikérdéseken megszakértsék a leletét, hanem szólni fog, és felveszi terhespatológiára... Nem hallgatjuk el, ha egy lelet rossz.


Kérdező: akkor van gond jelenleg, ha a baba alig, vagy nagyon más mintázatban mozog mint eddig. Egyébként nincsen.

2014. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Valóban utálja ha hanyatt fekszem emellett nagyon hangos vot a gép mellettem és szerintem az is zavarhatta mert mikor bejött az aszisztens lehalkitani akkor kezdett nyugodni.

Az orvos elég sokára hivott be sokáig nézegette szoval biztos jol átgondolta. Nem tudom hogy lehet e de én mozogtam közbe mert nagyon kényelmetlen volt gondolom neki is ez lehetett a baja. Mihelyt egy valamivel elviselhetőbb pozt találtam illetve le lett halkítva a gép nyugodott ő is. Meg szerintem izgultam is mert ez volt az első ilyen vizsgálat. Szoval ő is tuti nyugtalanabb volt. De aztán befészkelődött és lenyugodott.Igazábol bízom az orvosban csak meglepődtem hogy ez soknak számít? Probáltam utána nézni. Mert fekve nekem szívzörejem van, anyukám szivritmuszavvarral(vagy mi az) született de kinőtte, mamám meg szívbeteg lett 50 évesen. Szoval izgulok minden ilyen szívre irányulo vizsgálatnál. De ezt a doki is tudja. Hétfőn remélem nem illyesz meg. Amilyen kis ficánka most is tuti akkor aludni fog és az lesz a baj. A frontokra is reagál uguvettem észre ha ez lehettséges. Hidegre lista melegben rettenet aktív.

2014. febr. 14. 17:03
 9/12 A kérdező kommentje:
*Ugyvettem észre hidegre lusta melegre aktív
2014. febr. 14. 17:05
 10/12 A kérdező kommentje:

Amugy ilyen ha esetleg számít. Volt amikor nem is nyomyam meg a gombot mert ugy kinyomta magát folyamatosan.

[link]

2014. febr. 14. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!