Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki itt toxémiás?...

Volt valaki itt toxémiás? Mikor alakult ki, melyik héten? Meddig húztátok? Előjelek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:

37. hét elején állapították meg. Akkor már kórházban feküdtem és a 38. hét közepén született a fiam.

Előjelei igazából ugyan voltak, de akkor ez nem volt állandó, néha magas volt a vérnyomásom, de nem állandó jelleggel, itthon naplót vezettem a mérésekről és itthon teljesen rendben volt mindig a vérnyomásom, egyszer a 26. héten találtak fehérjét a vizeletemben, de utána 5 héten keresztül minden héten vittem vizeletet a védőnőnek, aki ilyen tesztcsíkkal vizsgálta és ebben az 5 hétben nem talált egyáltalán semmit.

Akkor elmondta amúgy, hogy van egy ilyen dolog a terhesség alatt, hogy toxémia (első babás anyuka voltam, szóval nem hallottam róla amúgy), elmondta, hogy milyen tünetei vannak, mivel jár.

De nálam tényleg a legvégén jött ki.

2014. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tica0121 ***** válasza:
35. héten lettem toxémiás, azonnal császároztak.... 210/180 volt a vényomásom! :( Előjelei voltak, nagyon vizesedtem, a vérnyomásomra a 22. héttől gyógyszereket kellett szednem... Az utolsó 3 héten kb 13 kilót híztam, de az mind víz volt!
2014. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sógornőm a 36. héten megint hányni kezdett (mint az elején), és egyre többet fájt a feje, rosszul érezte magát. Kiderült, hogy magas a vérnyomása 200 fölötti, kapott rá egyből vérnyomáscsökkentőt. Vizesedett is borzasztóan, pár nap múlva a fehérjét is kimutatták a vizeletéből, be is indították a szülést, végül császár lett belőle, ez már a 37. héten volt. Mindössze 2500g volt a picur és 50 cm :)
2014. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

35 hetesen egyik napról a másikra felment a vérnyomásom 160-180/100-110-re. 36 hetesen befektettek a kórházba, napi 10 szem Dopegytet és 4 szem Cordaflexet szedtem, ezzel 140/90 alatt maradt a vérnyomásom és teljes sómentes diétát kellett tartanom. 38 hetesen hazaengedtek, 40+1 naposan természetes úton megszületett a kislányunk, 3100 g-mal és 52 cm-vel teljesen egészségesen :-). A vérképem is rossz volt, a májenzim és a húgysav értékek nagyon magasak voltak.


Nem volt előjele. Reggel még 120/80 volt a vérnyomásom, déltől pedig fokozatosan emelkedett. Vizesedett a bokám előtte másfél hónappal, de a vizeletembe fehérje csak 36 hetesen lett és akkor sem sok.

2014. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

31 hetesen kerültem be a kórházba délben 160/100 vérnyomással és ++fehérjével.ez estére 180/120 lett.4hétig húztuk még a kórházban,max adag gyógyszerrel,és minen másnap mentem a szülőszobára hogy infúzióval levigyék a vérnyomásom.35 hetesen +++++ fehérje(épphogy le nem állt a vesém) és nem ment 160alá a vérnyomásom +a lányom nyaka köré volt tekeredve a zsinór,úgyhogy császároztak.

Előjel az volt,hogy eleve nagy túlsúllyal kezdtem(nem tudom ennek van e köze hozzá) nagyon korán vizesedtem de amúgy minden rendben volt.31 hétre már elég durván ödémás voltam de ez senkit nem zavart(doki,védőnő)rajtam kívül.vizeletem is rendben volt a vérnyomásom hirtelen szökött fel.hetente jártam védőnőhöz,egyik héten 120/90 volt rá 1hétre már 060/90és ++fehérje,plusz fél óra alatt olyan szinten bedagadt a lábam,hogy mikor az ügyeletes orvos meglátta majdnem hanyatt esett.

A lányomnak nem lett baja,és nekem is helyre jött azóta a vérnyomásom.(már 205 éves a lányom és most várom a 2.babámat,22 hetes vagyok)

Kedves kérdező,te is ebben a cipőben jársz?

2014. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!