Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka a terhess...

Van itt olyan anyuka a terhessége vége felé toxémiás lett? Bent kellett maradnod a kórházban szülésig, vagy haza engedtek?

Figyelt kérdés
A sógornőm kórházban van kedd óta,tegnap este azt mondták neki,hogy valószínű,hogy toxémiája van.Egyik orvos azt mondja 29 hetes,másik hogy 31 hetes.Amióta terhes folyamatosan össze-vissza mondják neki a terhességi heteket,na de nem ez most a lényeg,hanem,hogy ha adnak rá neki gyógyszert,hogy még legalább 5-6 hétig bent tudjon maradni a baba,akkor hazaengedik,vagy már bent kell hogy maradjon szülésig?
2013. okt. 18. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

én 35 hetesen kerültem be toxémiával, a szülésig bent voltam, de 38 hetesen leesett a baba szívhangja, ezért indították, ő még maradt volna bent

sőt, ő már jól volt, de miattam még szülés után maradni kellett bent tovább, mert a vérnyomásom csak nagyon nehezen ment vissza a normál tartományba, ezért 3 nap helyett 6 napot voltunk a gyermekágyi osztályon, pedig hüvelyi úton született.

Ha tényleg bebizonyosodik, hogy tox., akkor maradjon bent a szülésig, mert kellenek a sűrű vizsgálatok, nálam is az egyik nst még tökéletes volt, 3 órával később a másiknál már gond volt és mennem is kellett szülni. Érezni pedig azt nem lehet, hogy a baba bent küszködik.

2013. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Folyamatosan figyelik a babát.Elég hosszú történet az ő esete,pedig még csak 3 napja van bent.Hétfőn volt az ügyeleten este,mert nem bírt lábra állni.Megmérték a vérnyomását, 175/94 volt,pulzus 135.Kapott rá vmilyen gyógyszert,de másnap vissza kellett mennie a házi orvoshoz,aki beutalta a kórházba.Be is ment,egyből megnézték a babát Uh-al,minden rendben volt vele,de nem tudták,hogy a sógornőmnek miért ment fel ennyire a vérnyomása,és hogy miért nem bír lábra állni.Egyből elvitték kivizsgálásra,rögtön felvitték szülőszobára,kapott olyan infúziót ami lehúzta a vérnyomását,meg kapott tüdőérlelőt is,meg vettek tőle vért is.Megvizsgálták,kiderült,hogy a méhszáj is nyílik:2111 lett a cervix.Arra kapott 1.5 liter magnéziumot.Közben a levett vérnek megjött másnap reggel az eredménye,nem lett jó,mert magas májfunkciót mutatott.Az orvosok már császározni akarták volna,de megvárták a reggeli levett vérnek is az eredményét.Az megérkezett délben,azon már jobb volt a májfunkció,nem volt olyan magas.Átküldték a másik kórházba,ahol van koraszülött osztály.Ott is szülőszobára tették és rögtön kapott újra egy tüdőérlelőt,levettek egy újabb adag vért.Azon a májfunkció már jó lett,viszont kiderült,hogy valami alkotó elem hiányzik a véréből.Lehívták az altatós orvost aki megmondta milyen infúziót kell adni neki,5 óra alatt csepegett le neki.Tegnap viszont kiderült,hogy elmegy a szervezetéből a kálium,de nem tudják,hogy hogyan és hogy hol.Elküldték este vese Uh-ra,kiderült,hogy ott minden rendben van,nem ott megy el.Viszont az mondták neki t.este,hogy valószínű,hogy toxémiás,mert a bokája is olyan szinten bevizesedett,hogy szinte nem is tud zoknit húzni.Ma minden vizeletét fel kell fognia,hogy megtudják mérni a kálium szintet a vizeletében.Most azért imádkozunk,hogy legalább még vagy 6 hetet bent tudjon maradni a kisfia a pocakba és ne váljon életveszélyessé a toxémia.Meg hogy mi lesz ezzel a káliummal is nem tudom.Majd talán ma már megtudok többet ezzel kapcsolatban.
2013. okt. 18. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem te írtál pár napja, hogy a sogornőd 30 hát körül van és gondok vannak a májfunkciójával? Gondoltam rátok sokat!


Jobbulást, kérlek írj majd, hogy mi van velük! Drukkolok nagyon

2013. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nézd, ilyen előzményekkel kizárt, hogy kiengedjék szülés előtt, ráadásul vissza is kellett tartani a szülést, esélytelen, hogy még 2in1 kijöjjön, arra kell számítani, hogy már a babával a kezében jön ki legközelebb

reméljük, hogy minden rendben lesz, amiket leírtál, azok alapján a dokik figyelnek rá

2013. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Megértem az aggódásod .Igyan ilyen cipőben voltam csak az eredményeim nem voltak ilyen aggasztóak.Magas vérnyommással veszélyezett terhes lettem napi 12 szem gyógyszertszedtem ,mert a vérnyomásom 150és 160 között volt aper mindig 90 alatt volt a pulzusom 122 és 140 között mozgott.A38.héten már nem engedtek haza ,mert ugye mérték a érnyomásom és akkor 165 volt.Fehérje volt a vizeletembe és olyan volt a bokám mint egy vizzel teli ballon :( Ez volt jan 2 án.Bent maradtam,de a szülőszobán levitték a vérnyomásom,másnap megint felment 170 re vissza a szülőszoba ez volt délután 2 kor és onnantól kezdve a vérnyomásom nem tudták megfogni 180 190 200 210 és folyamatosan ment az infúzió és este 21 08 kor megszületett a kislányom sürgősségi császárral.Tehát nem akarlak ijeszgetni,de számitani kell mindenre nagyon veszélyesek ezek a toxémiás dolgok :(

2013. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35 hetesen lettem toxémiás, 36 hetesen kerültem kórházba, 2 hétre. Beállították a gyógyszert, 2 naponta jártam nst-re, hetente 2x flowmetriára és uh-ra. 40+1 naposan, hüvelyi úton született meg az egészséges kislányom :-)
2013. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31 hetesen kerültem kórházba,max gyógyszeradaggal 35.hétig húztuk a kislányommal.Császárral megszületett,nem volt semmi gond.Már 2éves múlt
2013. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!