Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhességi toxémiás volt...

Aki terhességi toxémiás volt annak könnyen lement a vérnyomása a gyogyszer szedésével? Vagy magasabb maradt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki, hogy a Dopegytnek is kell legalább 2 hét, mire kifejti a hatását. Nálam kórházi bent fekvés lett a vége, szülésig ki sem engedtek, 38. héten indították, mert az nst-n rossz lett a baba szívhangja. Dopegytet a 31. héttől szedtem, ez levitte 140-150-ig a systolés értéket, de időnként még így is felugrott 180-ra, akkor általában megijedtek a dokik, kaptam a nyelvem alá puffot, és a napi 5 vérnyomásmérés helyett 8-9 alkalommal jöttek mérni.
2013. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az igen. Én 23 hetes vagyok tegnap este óta szedem a batalocot mert a dopegyt csak ma lesz a gyogyszertárba és 2*1-et kell bevennem és este simán levitte 123/76/89-re fél óra alatt. Remélem hogy csak pár napig tartanak bent, hétfőn kell befeküdnöm. Ma kezdem a dopegytet, nem tudom lehet hogy ugy meg nagyon lemegy. Majd meg látjuk.
2013. ápr. 18. 08:42
 3/8 A kérdező kommentje:
*betalok
2013. ápr. 18. 08:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem mondhatni rögtön hatott a dopegyt. 36. hetes NST-n fogtak bent 170/100-as vérnyomással. Felvittek a szülőszobára infúzióban kaptam magnéziumot és dopegytet és még egy másik vérnyomáscsökkentőt vagy hasonlót, nem emlékszem annak a nevére. Kb. 3 óra múlva 120/80-as vérnyomást mértek. Másfél hetet feküdtem bent az osztályon, majd hazaengedtek, napi 3-szor kellett dopegyt és napi kétszer a másik gyógyszer. Persze egy szombati nap engedtek ki és hétfőn már mennem is kellett NST-re, de minden rendben volt a gyógyszerek mellett. Miután kiengedtek, 1 hét múlva mentem szülni:) Szülés alatt is 120/80-as vérnyomást mértek, minden rendben volt.

Délután 4-re szültem meg, mikor másnap reggel 6-kor jöttek vérnyomást mérni, 60/80-at mértek. Szédültem rendesen, rögtön mondta a doki, hogy nem kell tovább szedjem a gyógyszereket.

2013. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok, nekem szülés után is magas volt, állítólag a toxémia miatt és mondták is, hogy tilos ilyenkor egyből leállni a gyógyszerrel, még legalább 2 hétig szedni kell és a háziorvos fogja csökkenteni az adagot szoros ellenőrzés mellett. Így is lett, de nem 2 hét múlva, hanem 1 hónap múlva csökkentettük, majd fokozatosan elhagytuk. Azóta eltelt 3 év, a legmagasabb a 120/80 volt, amit mértem, általában kávéval 110/70.

Kérdező, remélem Veletek minden rendben lesz, a bent fekvéses időben mindent tud az ember, csak pihenni nem, napi 5 pisi vizsgálat, 2 nst, minden nap volt uh, 2 naponta vérvétel és a 8-9 vérnyomásmérés.

2013. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

engem 170/110el kuldtek be a korhazba, ott beallitottak 4x1dopegytet, meg 2x1 normodypint. 8napig voltam bent, igy beallt 130/80ra.

Miota itthon vagyok, viszont mertem mar 150et is. Szoval nekem szinte nem is valtozott a gyogyszer hatasara, mert a korhaz elott is normal esetben 140korul volt.

2013. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az igen én este vettem be egy szem betalocot az le vitte normálisra, délben veszem be a dopegytet kiváncsi vagyok mennyi lesz, meg hogy nem-e lesz alacsony tőle. Most mértem 116-ot.
2013. ápr. 18. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Dopegyt rögtön helyretette, 1-2 szem után. 38 hetesen kezdtem szedni, 150-160-as vérnyomásra, szóval nem volt azért annyira nagyon magas, de határérték feletti.
2013. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!