Mikor fog szülni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek 2 dátum van a kis könyvében, február 28 és március 15. A februári a menzesze alapján van, a márciusi meg az uh szerint. Az orvos a márciusi dátumot nézi és e szerint vizsgálnak. Engem is az uh szerint vizsgáltak annó és már vagy az 5. doki vizsgált, mire mondja, h vigyek már be minden papíromat, átnézte és no lám 13 nappal hordtam túl a kicsit, azonnal szülő szoba, szülés megindítás. Barátnőm fél egy picit, próbálom nyugtatni, h nem lesz gond a pici tudja, h mikor kell kibújnia. Csakhogy az én fiam is túl jól érezte magát odabent.... Szerintetek? Tapasztalatok?

2014. febr. 15. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem uh szerint dec. 25. volt, menzesz alapján meg dec. 12. Az 12. heti uh érték általában a mérvadó, és ha a többi uh is passzol ehhez (méretek ennek megfelelők), akkor azt nézik. Én végül dec. 24én szültem.
2014. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Neki van már 1 fia, nem született túl nagy súllyal és mérettel. Nem lehet, h a 2. baba is picike lesz és csak azért gondolják, h március 15.én kell szülnie? Én október 24re voltam kiírva, ekkor befeküdtem a kórházba és november 1én számolt a doki, h hát már nekem október 19én kellett volna szülnöm....
2014. febr. 15. 08:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az elsö datum februar 7. A masik februar 20, ami mar csak 5 nap. Viszont nem nagyon erzek semmit. Nem sok joslofajas van, a nyakdugot sem vettem eszre. A kalkulatorok szerint meg marc.6-an jön a baba...Most akkor mi van? Mert ezt en sem ertem.
2014. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kalkulátorok a ciklus hosszával és a 280 nappal számolnak. De vannak hosszabb-rövidebb ciklusok (nekem pl. 34-35napos), és van olyan, hogy késői peteérés. Ilyenkor nem a ciklus közepén hanem a végén történik a fogantatás. Ezért szokták ilyen esetekben az uh-t nézni, jellemzően a 12. heti ami számít.
2014. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek az arca már vasárnap "eltorzult". Estére bevizesednek a lábai, hirtelen nagyon fáradékony lett, még napközben is alszik. Elég sűrűn panaszkodik a jósló fájásokra is. De még 2 héttel ezelőtt a pici nem volt neki befordulva.
2014. febr. 15. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Még aznap is befordulhat, bár ez nem olyan gyakori:-) Az arceltorzulás jellemzően szülés előtti tünet, bár az én arcommal semmi sem történt:-)
2014. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, én is hasonlóan jártam mint te.

Végig a menses szerinti terminust vették figyelembe. Amikor egy héttel túlléptem, aznap befektettek, azzal hogy másnap indítják. Közben átnézték a papírjaimat, és húha, a 12. heti uh szerint màr még egy héttel előrébb jártunk. UH, vizsgálat, az eredmény: sürgősségi császár. A gyereknek esze ágában sem volt kijönni, tök zárt voltam, még csak felpuhulva sem volt a méhszáj. Csak közben már belekakilt a magzatvízbe, és kapott egy "jó kis" fertőzést. Ami ugye ki se derülhetett mert zárt méhszájjal nincs magzatvízvizsgálat...


Na szóval, a lényeg hogy én a bárhogyan számolt legkorábbi időpontot venném figyelembe, és onnan nagyon szoros kontrollt kérnék, nehogy baj legyen...

2014. febr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. Remélem meg gyógyult a kis babád és azóta is egészségesek vagytok. Neki fogadott orvosa van, bár nem látom, h több mindent megtenne mint más orvos...
2014. febr. 15. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi, nincs semmi baja hál'Istennek, csak szegénykémnek antibiotikum kúrával kellett kezdenie a kinti életét.
2014. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!