Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron pótlás abbahagyás...

Progeszteron pótlás abbahagyása a 6. héten? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Korábbi menses-vérzéstavarok miatt (barnázgatás), progeszteron hormonvizsgálatot kért a dokim, és mikor a mensesem elmaradt és pozitiv tesztem volt, de még nem volt neg a hormonvizsgálat eredménye, a doktor 3x1 Utrogestan progeszeron pótlást javasolt. Most kiderült az 5.hétre hogy a porogeszeron szintem elég magas volt, igy nem kell a pótlás. De az ultrahangon viszonylag nagy méretű "hematómát" látott, azt mondta ne nagyon éljem bele magam a terhességbe. Hagyjam abba a progeszteron szedését, pihenjek és ha nincs semmi görcs és vérzés (mert akkor azonnal) akkor 8 hetesen menjek ujra. De nekem több ismerösömnek is progeszteron pótlást irt elö a nögyógyásza pont hematóma miatt (persze hormonvizsgálat nélkül, mondván hogy védi a babát). Akkor most a dokim teljesen lemondott a terhességemröl? Vagy a progeszeron nem is számít a hematómának? Ha most hirtelen abbahagyom nem fogok azzal ártani? És semmi mást nem tanácsolt a doki, gyógyszert vagy ilyesmit. Mi a véleményetek? Volt valakinek hasonló?
2014. febr. 15. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam, de nekem nem állították le a progeszteront, hanem a 13. hétig kellett használnom, majd fokozatosan lecsökkenteni és elhagyni. Nem tudom mennyire magas a progeszteronszinted, lehet hogy nincs rá szükséged, de én úgy tudom nem szabad hirtelen elhagyni.
2014. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a hematómának nem számít a progeszteron. Viszont ha hirtelen csökken a szint, az lehet bajos. Esetleg kérd ki másik orvos véleményét is.
2014. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszaitokat! Kedves elsö, Neked mennyi volt a progeszteron? Nekem 180. De hallottam olyat hogy a progeszteron az ekején akármilyen magas, lecsökkenhet a szintje a 10. Hét körül. Hát nem tudom mit tegyek.
2014. febr. 15. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:

én írtam mindkét választ. Nem tudom már mennyi volt, de nekem azért kellett elkezdenem szedni, mert volt egy vetélésem, és kiderült hogy alacsony. Viszont a terhesség elején magas lett.

kb a 12 .hétre átveszi a baba ellátását a méhlepény, így már nem lesz jelentősége a sárgatestnek, így csökken a prog szint.

2014. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem szabad abbahagyni, a progeszteron hiány miatti vetélés a 9-11 hét között a leggyakoribb! Én ragaszkidnék a helyedben most már a potláahoz, túladagolni nem lehet! Szedj szájon át szedhetőt azzal nincs annyi kellemetlenség mint a hüvelyivel!
2014. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én a helyedben orvost váltanék. Nekem egy minimális hematómám volt, ami miatt barnáztam, (tényleg pici volt, 9 hetes petezsák mellett egy csöppnyi folt) de az orvos rögtön 2x1 duphastont írt fel.
2014. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tilos abba hagyni a 12. hét előtt, mert vetélést okozhat. A szervezeted megszokta, hogy ennyi pótlást kap, nagyon veszélyes lenne hirtelen abbahagyni.
2014. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 6 héten kezdtem el használni, ügyeleten írták fel. A dokim mondta, hogy nem lenne rá szükségem, viszont ha elkezdtem akkor végig kell használnom a 12 hétig, napi 2x.
2014. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ez nehéz jelen esetben, mert eleve magas progeszteronnal kezdtem a terhességet és nem vérzek. Uj kérdés, Volt aki abbahagyta a 11. Het elott es nem lett baja a babának?
2014. febr. 16. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!