Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kértek majd epidurális érzéste...

Kértek majd epidurális érzéstelenitést szüléskor?

Figyelt kérdés
hallottam pár rémtörténetet is vele kapcsolatban,de már előre nagyon félek a fájdalomtól...de azt is tudom, h tul lehet élni:)
2009. dec. 9. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél sem kértem és most sem fogok. Az orvosom is azt mondta, hogy ő nem ad, mert nem lehet érzékelni a fájásokat. De sok jót is hallottam róla, én mégsem kérek. 13 hetes km.
2009. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én az első két gyermekemet EDA-val szültem.

Az elsőnél jó volt 13 óra vajúdás után, az elejétől 3 perces fájásaim voltak. Kicsit fellélegeztem, de a fájásokat tényleg gyengítette.

A másodiknál viszont lehet hogy jobban jártam nélküle.

Ott nekem jobban megszenvedtem, hogy beadták 2 perces fájások közepette, mint maga a szülés. De ez egyéni.

Lehet hogy ha még a 10 perceseknél adják, akkor jó lett volna.

Most a harmadiknál biztos nem fogom kérni.

2009. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretnék. Az első 2 gyereket is érzéstelenítés nélkül szültem, persze nagyon fájtak, de most is így tervezem.
2009. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kértem, isteni volt, épp csak egy kicsit gyengítette a fájásokat, annyira hogy a szülésre tudjak figyelni és ne a fájdalomtól agonizáljak. Gyorsabban is tágultam tőle, 2 órát sem töltöttem a szülőszobán.
2009. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is ezzel szeretnék majd szülni,de ez nekem még odébb van.17 hetes km
2009. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

en nem kerek.

elso baba lesz, sokan mondtak, hogy majd a masodiknal biztos kerni fogom, hat, lehet.

eloszor megprobalom nelkule, aztan lehet, hogy ott fogok visitani, hogy megiscsak adjanak valamit!

sok a pro es a contra az epidurallal kapcsolatban.

2009. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésemnél kértem. Az elsőnél féloldalasan hatott, a másodiknál sehogy. Nem hittem, hogy van ilyen. Ha harmadszor szülnék, nem fogok kérni.


Amúgy a bevezetés egyáltalán nem fáj, illetve nem kellemetlenebb, mint egy sima injekció. Az nekem is nagyon rossz volt, hogy a 2 perces fájás alatt csinálták, és mozdulatlannak kellett lennem. Aztán vártam a megváltó hatást, de az sajnos elmaradt...

2009. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, az elsonel kertem, bar egeszen a 4 perces fajasokig es a 7 centire valo tagulasig tartozkodtam tole. A masodiknal is fogom kerni :) most 20 hetes km vagyok. Ja, kulfoldon elek, itt a nok 95%-a azzal szul.. mar azon csodalkoznak ha vki nem ker. Maguk a szurasok (3db) nem fajnak, csak nagyon nyugton kell maradni. Ja, es ne engedd a ferjednek hogy vegignezze.. az en macso(nak gondolta magat addig) ferjem vegignezte, es a kitolasig hasznalhatatlan volt, olyan hideg veritek verte ki tole :))))
2009. dec. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elsonel kertem, nem kaptam. A madodiknal a dokim javasolta, mert nagyon nagynak latta a babat. Biztos jo lett volna, de sajna semmit nem hatott. Most a harmadikat varom, es meg nem tudtam eldonteni, hogy kerjek-e.
2009. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia én kértem az elsőnél nemigaz hogy nemfogod érezni a fájásokat érzed ugyanugy amikor jön csak nem ugranak ki a szemeid tőle..igy se szültem fájdalom mentesen de el se tudom képzelni nélküle milyen nehéz lett volna,de van egy hátul ütője is.7 éve szültem és minden menszi elött a derekam majd le szakad ott ahol kaptam hajolgatni tornázni nekem azóta kin.persze lehet csak nálam sült el uigy de az orvosom akkor mondta amior kaptam valaki érzi majd egy életen át,na én pont bele estem..de most is kérek már oly mindegy 17hetes km.
2009. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!