Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hetben vagyok! Borzasztóan...

10. hetben vagyok! Borzasztóan erzem magam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja borzasztó fejfajasom es hanyingerem van. Nem mulik el, hanyni nem tudok semmi nincs a gyomromban mert semmit nem tudok meg enni vagy inni. Vizzel teaval probalkozom. Mit tegyek? Egesz nap nem ulherek az agyba!De ha megmozdulok ugy erzem a fejem szet esik es futni Kell a wc-re. Ötletek? Tippek? Masnal is ilyen borzasztó a terhesseg elso trimesztere mint nekem?

#fejfájás #hányás #Rosszúl lèt
2014. febr. 18. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én ugyan nem hánytam és a fejfájásom se volt ilyen durva, de azért enned kellene valamit, ha mást nem, pirítóst vagy korpás kekszet. Lehet hogy már a gyomorsavad miatt is émelyegsz, fel kellene szivatnod. Próbáld erőltetni az evést, ha nem hányod ki, talán jobban leszel tőle. A babának sem tesz jót hogy nem eszel.

Emellett beszélned kellene a védőnővel/orvosoddal is hogy mit tanácsol.

2014. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, volt. Nekem itt volt még a másfél éves "nagy" is hozzá. Ha megteheted, legyél egész nap ágyban! Remélhetőleg néhány hét alatt elmúlik. És valamilyen folyadékot muszáj bevinni a szervezetedbe, nehogy kiszáradj. Nekem a paradicsomleves és a narancs jött be, mást nem is bírtam megenni 6-7 hétig.
2014. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

fú, ezekkel óvatosan, nagyon savas mindkettő.

én nem hánytam, gyomorégős voltam, ezekre rá se bírtam nézni a gyomorsavam miatt (a gyomorégés néha émelygésbe ment át). nekem a korpás keksz, pirítós, banán jött be, és a Salvus víz.

2014. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szénsavas gyömbér. A gyömbér bizonyítottan a legjobb dolog hányinger ellen. Hamarosan elmúlik, addig próbáld átvészelni. :)
2014. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos túl kell élni, de sok dologgal próbálkozhatsz.

Hányingerre van, akinél bejön a magnézium + B6. Meg esetleg próbáld ki, hogy reggel ahogy felébredsz, mielőtt felkelnél az ágyból, eszel pár szem kekszet.

Fejfájásra jó lehet a borogatás, esetleg kávé, de megmondom őszintén, mikor ilyen napokig tartó migrénes fejfájásom volt és már mindent kipróbáltam, én vettem be fájdalomcsillapítót. Persze olyat, amit az első trimeszterben is lehet használni. De ez tényleg a legvégső eset.

Inni mindenképp próbálj, mert amiatt is fájhat a fejed. Próbáld a vizet kicsit behűteni és kisebb részletekben fogyasztani.

2014. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Két napig szenvedtem migrénes fejfájástól, 10-12 hetes lehettem kb. Soha nem voltam fejfájós.


Két nap után felhívtam a dokit, hogy vagy ő mond gyógyszert, vagy én veszek be AKÁRMIT, mert ezt nem bírom tovább. Kiderült, hogy Algopyrint nyugodtan lehet ilyenkor szedni.

Hatott, nem jött többet vissza a fejfájás.

2014. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14:39-vagyok.

És valóban az is igaz, amit előttem írtak, hogy nekem is akkor volt leginkább hányingerem, mikor nem ettem. Egy porcikám nem kívánta a kaját, de ahogy erőt vettem magamon, jobb lett.

2014. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a fejem szerencsére nem fájt, hányingerre csak az volt jó, hogy nem ettem mást, mint natúr főtt krumplit...
2014. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Gyomber teat ittam eddig, segített.Mar a szavatol is rosszul vagyok. Erdekes mert valahogy en is a szensavasat kivanom! Ket korpovit kekszet ettem este, meg ma egy felet. Paradicsomlevel migyart megprobalkozom mert van itthon:)
2014. febr. 18. 14:44
 10/12 anonim ***** válasza:
ha rosszul vagy a savastól, ne igyál paradicsomlevet!!
2014. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!