Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet rendellenessége a...

Lehet rendellenessége a babának az első 4 hétben alkalmankénti iszogatástól?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a dilemmám, a kérdésem, hogy 5 napot késik illetve van már két halvány tesztem. Az első 4 hétben, mivel még nem tudtam, hogy baba lesz, volt egy pár összejövetel, ahol iszogattunk. Olvastam, beszéltem már erről rengeteget, de kételyek között vagyok. Lehet el kéne vetetni a picit.. Párommal nagyon boldogok vagyunk, várjuk (pedig még korai), de nem tudnám elviselni ha valami baja lenne.

2014. febr. 20. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz :) 6-8 hetes korig semmi nem megy át a gyerekbe amit te megeszel vagy megiszol :) Eszedbe ne jusson ilyen hülyeség, hogy egészséges gyereket elvetetsz.
2014. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

így van, jó pát hétig még nem lesz kapcsolatban veled ilyen szempontból, semmi baja sem lesz :)

gondolj bele, ha így lenne, tele lennénk beteg gyerekekkel. Hány baba fogan meg ittas, gumi nélküli légyott után? :)

2014. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én végigittam, cigiztem az első 6 hetet, akkor derült ki, hogy babát várok. A legrosszabbkor jött a legjobb dolog az életemben, teljesen egészséges lett. Az első 6 hétben nem alakul még ki kapcsolat a baba és az anya között.
2014. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én életem legnagyobb lerészegedéseit éltem át addig, amíg nem derült ki, hogy terhes vagyok. Ünnepeltem államvizsgát, szülinapot, előléptetést. Amint meg tudtam, hogy terhes vagyok, szörnyű bűntudatom lett, hogy mit tettem, nem számítottunk rá, hogy teherbe estem. Hatalmas lelkiismeretfurdalással mentünk a férjemmel a nőgyógyászomhoz, akitől sírva kérdeztem meg, hogy nagy baj lesz-e, amiért féktelen életet éltem pont abban a 6 hétben. De megnyugtatott, hogy az első 6 hétben nem megy át semmi a babába, így mivel el nem vetéltem tőle, nem lesz gond. Illetve még annyit hozzátett, hogyha lehet a babát ne egy üveg vodkával ünnepeljük meg, vagy ha így is döntünk, akkor mind a férjem igya meg. Úgyhogy nyugi, de hogy biztosan megnyugodj, kérdezz majd rá a dokinál.
2014. febr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, már 4 napja szedek vitamint, és jövő hétre tervezem az első orvosi vizsgálatot :)
2014. febr. 20. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 6+4 hetes voltam , mikor megtudtam, hogy babát várok. Addig min. 2 doboz cigit elszívtam naponta, alig ettem, meg alkalmanként többet is ittam, mint kéne. Makkegészséges a kisfiam, és én is úgy tudom, hogy 8 hétig (embrionális korban) nincs ilyesmi kihatással rá. Mostmár azért, mivel tudod, hogy baba lesz, vigyázz magadra és rá is.:)
2014. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon vigyázok, eddig rendszeresen tornáztam, viszont az első vizsgálatokig felhagytam vele, szedem a vitaminokat, csökkentettem a kávét, nem iszom alkoholt, kólát, nem dohányzom, és ami a legnagyobb dolog nálam elkezdtem enni szalámit és kolbászt (vegetáriánus vagyok).
2014. febr. 20. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!