Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kolkoszkópiás vizsgálat....

Kolkoszkópiás vizsgálat. Terhesség 8. hete. Semmit nem lát a doki. Baj? Méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
3 hete voltam nődokinál pozitív teszt miatt. Azt mondta menjek vissza ma.A 8. terhességi hétben vagyok,de a doki kolkoszkópián semmit nem látott. Azt mondta,hogy nem is olyan nagy a méhem,hogy ennyi idős terhes legyek,már sokkal nagyobbnak kellene lennie.Beküldött jövő hétre uh-ra a kórházba,és azt mondta utána menjek vissza. Megkérdezte,hogy biztos pozitív volt-e a tesztem? Gondoltam magamban 2 csíkot csak meg tudok számolni.Mi lehet a baj? Lehet méhen kívüli lenne,vagy korai? Hiszen a fogantatást nem tudják pontosan megmondani.Hazafelé vettem egy tesztet,hogy meggyőzzem újra magam a tényekről. Persze ez pis pwozitív lett. Mostmár félek mi lehet a baj. Kérlek segítsetek,aki már járt így!

2014. febr. 20. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az offért, de mi az a kolkoszkópia?
2014. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kolposzkópos vizsgálat során az első lépés a megtekintés és a méhnyak eszközös vizsgálata, az ún. kolposzkópos vizsgálat. A kolposzkóp egy mikroszkóphoz hasonlít, amelynek segítségével a nőgyógyász nagyított képen tekintheti át a méhnyak hámfelszínét, és így még jobban felismeri a rákmegelőző elváltozásokat. A kolposzkóp használata ún. ecetsavas próbával kombinálva elősegíti, hogy a kóros hámot elkülönítsék a normálistól.


Szükség esetén a nőgyógyász egy kis szövetmintát is vehet a méhnyak gyanús területéről a kolposzkópia során. A vizsgálattól nem kell tartani, mivel a méhnyak igen kevéssé érzékeny, így legfeljebb csak enyhe kellemetlenséggel jár, viszont sok fontos információt ad a vizsgáló orvos részére.

2014. febr. 20. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor volt az utolsó mensid? Lehet az is,hogy nem középidőben fogant a baba,hanem később...Azt mondjuk nem értem,hogy miért nem csináltak egyből uh vizsgálatot is...vérből sem néztek HCG szintet? Ezek után azonnal kiderülne hogy mi a helyzet,nem kéne szétaggódnod magadat a jövő hétig.Ha a vérben,magas a Hcg szinted,de uh-on nem látszik a baba,akkor valószínűleg méhenkívüli terhesség is lehet,ami ugye elég veszélyes.
2014. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem is értem az orvosodat, hogy 8 hetesen miért kolkoszkóppal bohóckodik, miért nem azonnal UH-ra küld?

Ez nem a terhesség megállapítására szolgáló eszköz, úgyhogy nyugi, még ott lehet az a baba ;)


Menj el UH-ra mielőbb, és keress egy másik orvost! ;) Nyugalom, meg lesz az a baba, ha megfelelő módszerrel vizsgálnak.


Írd majd meg, mit láttak UH-n!

2014. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem ultrahangozott meg,mert itt nincs. 30 km-re van tőlünk. :-(Az előző terhességemet is kolkoszkópiával állapították meg.Reggel telefonáltam,és szereztem mára időpontot,így még remélem ma megtudom mi van.Sajnos másik dokit nem nagyon találok,mert 2 jár ide ki hozzánk,és az első terhességem alatt a másik dokihoz jártam,aki többet élvezkedett,mint vizsgált...
2014. febr. 21. 08:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Voltál dokinál? Mit mondott?
2014. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5 hetes vagyok. :-) Mit jelent az,hogy aktivitás a: nem detect? Remélem semmi rosszat.
2014. febr. 22. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Szerintem csak annyit jelent,hogy még nincs szívhangja a picinek.Majd 1-2 hét múlva biztosan lesz már.Mikor kell újból menned?
2014. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) 7.én kell mennem újra ultrahangra. :)
2014. febr. 25. 16:34
 10/10 A kérdező kommentje:
A következő uh-n már nem volt baba, csak petezsák,ami egyre csak nőtt.Befektettek missed ab-ra. :(
2014. márc. 13. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!