Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szukseges kulon jodot szedni...

Szukseges kulon jodot szedni enyhe pajzsmirigy alulmukodes eseten?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok,7 hetes terhesen kaptam eloszor euthirox tablettat,most 16 hetesen mentem vissza az endokrinologushoz aki azt mondta,hogy valtasm le az elevitet femibionra mivel az elevitben nincs jod. Nem kellett volna mar hamarabb szedjek valami jodot? Kicsit ideges vagyok emiatt! Eleinte a tsh ertekem 2.6 volt,mostanra 1.5 lett. Szerintetek mit tegyek?
2014. febr. 21. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
nem nem nekem is kb fél időtől adott jódot (Jodid tabletta) mert előtte nem kell a babának
2014. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor jo,megnyugodtam :) koszi
2014. febr. 21. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Összesen 200 mg jódra van szükség naponta. Nézd meg mennyi van a Femibionban, és ha kevesebb, Jodid tablettával lehet pótolni (recept nélkül kapható). Nekem így írta elő az endokrinológus kb. a 20. héttől.
2014. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha pajzsmirigy problémád van, eleve használj jódozott sót, és egyél hetente legalább egyszer tengeri halat. Más élelmiszerben sajnos nem fordul elő jód. A babának is a pajzsmirigyéhez kell majd, 16 hetesen még nem alakult ki nála. Viszont szoptatás alatt is külön oda kell majd rá figyelni.
2014. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Autoimmun eredetű pm alulműkődéskor tilos a fokozott jód bevitel,mert a jód az fokozza a gyulladást. Nekem az endokrinológus nem nem engedte szedni a jódtartalmú magzatvédő vitamint sem.
2014. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3.dik dehogyis!Tilos a jód bevitel ai. pajzsmirigy alulmüködésnél!
2014. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!