Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha teljesen jó a vérképem,...

Ha teljesen jó a vérképem, (abszolút semmi vitamint nem kell szednem), nem járok tömegbe, rendszeresen mozgok friss levegőn, miért "nagyon ajánlják" a védőoltást?

Figyelt kérdés
16+3hetes vagyok.
2009. dec. 10. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Én azt ajánlom, hogy egyél sok savanyú káposztát, mozogj továbbra is, és hallgass a szívedre! Meg a belső hangokra. Ők tudják, mit miért ajánlanak - talán a biztonság kedvéért, vagy hivatalból - ez nem a te ügyed.

Csak vigyázz magadra, és kész! Ők meg őmagukra!

2009. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
grapefruit,mandarin citromos kamilla tea hegyekben fogy.annyira nem merem beadatni-és most nem ezt kell kommentálni,mert tudom,mindenki maga dönti el.de úgy érzem,hogy NEM akarom!
2009. dec. 10. 21:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

És mi van, ha akkor kapsz el valamit, amikor mész orvoshoz? erre nem gondoltál? Mert kilenc hónapig azért nem lehetsz bezárva kerülve a tömeget. A vírus elkapásához (legyen az bármilyen betegség) nem kell tömeg, elég hozzá egy ember is!

Azért terhesvitamint szedjél, az nem árt! És kell is a magzatnak!

2009. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy csillag sincs a vérképemen, minden eredmény tökéletes, nem dolgozom, otthon vagyok, de pl. ebben a hónapban csak 7-szer megyek orvosi helyiségekbe! Na, ezért oltatok. Nekem egyébként 2 nődoki, és 1 házidoki is ajánlotta.

15 hetes

2009. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem lesz semmi baj. Higgy benne!
2009. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
A zsidók is ezt mondogatták a vagonban-nem lesz semmi baj...Aztán csak lett
2009. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

elevitet és vasat is szedem azért folyamatosan.Nekem a háziorvosom nem ajánlotta,majdhogy nem lebeszélt róla,hiszen SZERINTE így is elkaphatom.Eddig a nődokim sem javasolt,érdekes mód most igen.

orvoshoz 31én és majd csak 01.07én megyek.Tehát nem olyan sűrűn.Akkor pedig próbálok nem nagyon közel kerülni másokhoz,eltakarom az arcom(maszk,sál...)

előbb utóbb csak eldöntöm.

mellesleg ez kicsit másabb szitu mint anno szegény zsidókkal...

2009. dec. 11. 11:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem nézted tegnap a Házon kívül című műsort a tv-ben?

Egy Antsz-es nő beszélt az oltásról, hogy ő miért ajánlja. Engem meggyőzött, bár én tegnapelött adattam be és én már szoptatok, és a szoptató anyukákat is inkább lebeszélték, mint rá. Mint az én háziorvos helyettesem is, ő megmondta nem olt, így mehettem az oltópontra 3000ft-ért beadatni az amúgy ingyen járó oltást. Bár nem érdekel a pénz, de legalább tettem valamit a babám védelme érdekében, aki 9 hetes és nem oltható. Egyébként ha nem lenne, nem biztos,hogy beoltatom magam, mert soha nem kértem influenza elleni oltást. Viszont ha még a pocimban lenne, akkor is oltatnék.

Főleg, hogy már 2kismama is meghalt, és nem voltak beoltva.

második válaszoló

2009. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ÉRZED hogy nem akarod, akkor ne oltass. Nincs sok esélyed elkapni, ha elkapod, nincs sok esélyed szövődményt kapni.

Viszont szerintem a sorsunk üzen a megérzéseinkben.

Szerintem jól döntöttél, fölöslegesen oltatnál, sőt!

Hogy ők miért ajánlják?

Mert személytelen tömegnek néznek. Nézd, aki ismer, az orvosod, a nőgyógyászod ajánlaná, ha veszélyeztetett lennél, te, személy szerint, és ha úgy gondolná, megéri a haszon a kockázatot.Mindennek van kockázata, még a desztillált víznek is. Ha nem muszáj, nem kell hozzányúlni az emberhez. Az ember lányához.

Nagyon ajánlják, mert nem érdekled. Az átlagnak ajánlják, és mert van doszt.

2009. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

12:58-as: A szegedi (halott) kismama be volt oltva a h1n1 elleni vakcinával, a pesti viszont nem.... Ezért is nehéz a döntés.

Az én véleményem: ha 1. trimeszteres lennék biztos nem oltatnék. A 2. és 3. trimeszteresek valamivel könnyebb szituban vannak (főleg a 3. t.-sek), már minden alapvető dolog kifejlődött a babánál... Fontos odafigyelni a maximális higiéniára, ezt megkövetelni minden családtagtól, akikkel minden nap találkozik a kismama. És ha bármi betegségre utaló jelet vesz észre magán, azonnal forduljon orvoshoz, még ha az csak egy enyhe nátha vagy hőemelkedés...

+ amennyire lehet, kerülni a tömeget.

Mindenkinek a legjobbakat!!! Vigyázzatok magatokra!

32+1 km.

2009. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!